Знайти

UK

arrow
Kador Group

UK

arrow
Назад

Відео

ЕКСКЛЮЗИВ

«Ми маємо зберегти життя наших воїнів – це найдорожче, що в нас є» – інтерв’ю з Єгором Фірсовим. 19 травня.

Український активіст і колишній народний депутат Єгор Фірсов розповів про свою фронтову роботу фельдшером на Донеччині. Він розповів Kyiv Post, що серед бійців не вистачає фронтових парамедиків та зна

тра. 21, 2022

Український активіст і колишній народний депутат Єгор Фірсов розповів про свою фронтову роботу фельдшером на Донеччині. Він розповів Kyiv Post, що серед бійців не вистачає фронтових парамедиків та знань з надання першої допомоги серед солдатів. Він підтвердив, що нещодавно російські війська знищили школу в Авдіївці за допомогою білих фосфорних боєприпасів, які заборонені міжнародними договорами. Майже щодня є жертви серед цивільного населення.

[Клітіна] Добрий день! Я Олександра Клітіна, журналістка Kyiv Post. Сьогодні з нами український політик, активіст та народний депутат 7-го та 8-го скликань Єгор Фірсов.

Ви також були членом територіальної оборони міста Києва, а потім пішли на фронт. Розкажіть, як ця жахлива війна змінила Ваше життя? Чим ви займаєтесь зараз?

[Фірсов] Зараз я в Авдіївці – це 10 км від Донецька, на лінії фронту. Я працюю парамедиком, але за освітою я юрист. 24 лютого, як прийшла війна, я записався у територіальну оборону міста Києва. Потім ворог відступив і я дізнався, що на фронті не вистачає парамедиків. Величезні черги стоять у військкомати записуватись в армію, при тому що парамедиків катастрофічно не вистачає на фронті. Я закінчив курси першої медичної допомоги, склав іспити і зараз в Авдіївці.

[Клітіна] Яка зараз ситуація на фронті? Бачила в новинах, що вчора російські окупанти намагалися прорватися в районі Авдіївки. Розкажіть, що відбувається зараз?

[Фірсов] Іще з 2014 року окупанти хочуть прорватись в Авдіївку, це їхнє постійне завдання. І оскільки ворог відступив від Києва і від Харкова, тож для російських військ зараз Донецька область є ключовою. Вже декілька днів уся російська пропаганда пише, що треба взяти Авдіївку. Уявіть, як вони змінили плани – з Києва та усієї України на захоплення якогось невеличкого містечка, в якому живе декілька тисяч людей. Не буває і дня, щоб було тихо. Весь час ворог лізе, постійно наші війська дають відсіч, вбивають ворога. Тільки на Авдіївському напрямку вони втратили тисячі військових. Атаки відбуваються постійно з різних напрямків. Російські війська хочуть зайняти певні позиції, але наші не здають жодного клаптика землі. Вже досить давно триває ця епопея із взяттям Авдіївки, і жодної позиції наші війська не здали. Ворог постійно отримує по зубах і взяти Авдіївку їм не вдасться.

[Клітіна] Які у вас прогнози на подальший розвиток воєнних дій?

[Фірсов] Можу сказати, що чим ближче знаходишся до лінії фронту, тим простіше мислиш – де взяти необхідні медичні матеріали, як вчасно доставити пораненого до шпиталю. Переконаний, що буде перемога і не так довго її доведеться чекати, але все ж таки якийсь час бойові дії триватимуть. Ширяться різні думки про те, що ось-ось, і ми вже переможемо. Скажу так – ми даємо відсіч рашистам, але до перемоги потрібно іще постаратися і багато чого зробити. Переконаний, що перемога буде за нами.

[Клітіна] Наскільки надійним є оснащення нашої армії, чи надається необхідна медична допомога, які є потреби?

[Фірсов] Я віддаю належне роботі всіх міністрів і чиновників, які, мабуть вперше за всю історію незалежності України, так важко працюють, але є речі, яких не вистачає, особливо по медичній складовій. Фронту не вистачає лікарів, що надають першу медичну допомогу – парамедиків, які мають за десять хвилин накласти джгут, перенести пораненого, поставити крапельницю і передати постраждалого воїна або цивільного до лікарні. Саме таких людей фронту не вистачає.

Що стосується обладнання, то ситуація покращується, але є певні нюанси, починаючи від обізнаності самих бійців, які у разі поранення на полі бою першу медичну допомогу надають собі самі, бо в умовах бойових дій не завжди присутні медики. Я бачу величезну хоробрість наших бійців, але є необхідність в отриманні базових знань з надання першої медичної допомоги.

Я навіть спілкувався з депутатами, щоб ініціювати законопроєкт щодо необхідності проходження мінімальних тижневих курсів першої медичної допомоги. Я розумію, що в першу чергу потрібна зброя, медичною складовою не виграти війну, але ми маємо зберегти життя наших воїнів – це найдорожче, що в нас є.

[Клітіна] Скажіть, скільки людей Ви врятували? Чи пам’ятаєте ви першого пацієнта, якому надали першу допомогу? Ви змінили професію, тож це було, мабуть, складно і навіть шокувало?

[Фірсов] Так. Те, що я вивчав в теорії, на практиці відбувається зовсім інакше. Я не рятую, а допомагаю врятувати життя. Це цілий ланцюг дій від моменту, коли боєць отримав поранення, до моменту, коли його доставили в шпиталь і прооперували, і моя участь – це тільки невеличка частина необхідної допомоги. Дуже багато людей залучено в цей процес – хтось переносить бійців, хтось транспортує поранених у швидкій, лікарі оперують. Я просто намагаюся робити свою справу і бути максимально корисним.

Найскладніше – це навіть не коли надаєш першу медичну допомогу, а коли везеш пораненого до шпиталю, тримаєш його за руку і говориш все підряд, щоб відвертати його увагу від різних думок і від болю, а в голові одна думка – довезти його живим до шпиталю.

[Клітіна] Скажіть, скільки взагалі поранених? Це десятки чи сотні людей? Скільком людям ви надаєте допомогу?

[Фірсов] Поранених багато. Не можу сказати точну цифру, бо не бачу повної картини, але поранені є майже кожен день. Інколи це одна людина, а іноді буває що і п’ять. Звісно, коли п’ять поранених, то складніше і довезти, і надати допомогу.

[Клітіна] Чи вдалося евакуювати мирних жителів? Чи є ті, що залишились? Якою є гуманітарна ситуація в місті?

[Фірсов] Залишилось 3-4 тисячі людей, загалом в Авдіївці мешкало 36 тисяч. Військова адміністрація робить максимальні зусилля, щоб евакуювати жителів. Однак багато людей чомусь відмовляються виїжджати з міста. Причин багато – нема куди, нема за що, можливо хтось очікує «руській мір» – такі люди теж є. Хтось думає, що якось усе минеться – 2014-й пережили, то й зараз якось буде.

Я навіть зустрічаюся з людьми і прошу їх евакуюватися, бо в Авдіївці надто небезпечно. Ось позавчора вбило дівчину 25 років, залишилась трирічна дитина. Майже кожен день є жертви, від міста вже майже нічого не залишилось. Наприклад, школа в якій я колись працював учителем, зруйнована вщент, її спалили забороненими усіма міжнародними конвенціями фосфорними бомбами. Будівля просто вигоріла, її неможливо було навіть загасити.

[Клітіна] Скажіть, я правильно розумію, що кожен день є жертви, а люди все одно не виїжджають і залишаються у своїх домівках?

[Фірсов] Так, вони знають про жертви, бо серед цивільного населення жертв багато.

[Клітіна] Дякую Вам за Вашу роботу і за інтерв’ю! Слава Україні!

[Фірсов] Героям слава!