Ми завжди знаємо, де наші вороги – українська розвідка
Українці – цивілізований народ. Ми хочемо покарати, а не просто вбивати винних у загарбницькій війні, зазначає українська розвідка.
Українці – цивілізований народ. Ми хочемо покарати, а не просто вбивати винних у загарбницькій війні, зазначає українська розвідка.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ексклюзивному інтерв’ю Kyiv Post дає коментар стосовно ліквідації «пріоритетних цілей» – Путіна та Пригожина, а також того, як події в Бєлгороді вплинуть на російську політику, її позицію оборони, та чому Путін мовчить.
За останніми даними, Путін і Пригожин – ціль номер один для української військової розвідки. Чи відомо, де вони знаходяться, зокрема Пригожин?
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Щодо пріоритетності цілей, то ми вважаємо, що всі воєнні злочинці мають бути покарані. Як цивілізована держава, Україна зацікавлена в тому, щоб покарання відбулося публічно в міжнародному трибуналі в межах міжнародного права. Головна мета України, зокрема Головного управління розвідки, – трибунал у Гаазі та Путін за ґратами.
Звичайно, ми знаємо, де вони. У 21 столітті, попри спроби приховати цю інформацію та використання різноманітних методів, зокрема двійників, їм не сховатися. Путіна добре охороняють, Пригожина менше, і те, як вільно він пересувається, вказує на різницю між ними. Здається, Пригожин намагається продемонструвати, що в нього інший стиль, воліє здаватися сміливішим, ніж стара гвардія Путіна, Шойгу та Герасимова.
Вся ця інформація відома нам і нашим партнерам і часто відстежується в режимі реального часу.
Чому Пригожин сперечається з Шойгу та Герасимовим? Він хоче стати новим міністром оборони Росії, чи цілить вище?
Пригожину мало стати міністром оборони Росії, бо він не хоче очолювати оборонне відомство імперії, що зазнає краху, яка вже зазнала геополітичної поразки і не спромоглася досягти своїх цілей у цій безглуздій злочинній війні проти України. Це як стати капітаном тонучого корабля, який майже потонув. Але політичне майбутнє постпутінської Росії – це те, що цікавить Пригожина і людей, які його підтримують, серед яких резиденти Кремля.
Бути на висоті, залишитися живим в буквальному і політичному сенсі в постпутінській Росії, зберегти свою владу і статки – це те, що цих людей цікавить найбільше.
Чому Путін не відреагував на дії російських загонів у Бєлгороді? Як Ви гадаєте, що для нього взагалі означають ці події?
Все відбувається, як у тій казці про «нове вбрання» короля. Як може «король» реагувати на невеликі загони громадян РФ, представників Російського добровольчого корпусу і легіону «Свобода Росії», які, як той маленький хлопчик, виходять і заявляють, що «король голий», що це їхня земля, і місцеве населення їх підтримує? Російська армія, силовики та репресивний апарат замість того, щоб пильнувати територію самої Росії, коять злочини на окупованих українських територіях.
«Король голий», і це бачить весь світ – це довели дії Російського добровольчого корпусу і легіону «Свобода Росії», але «король» все одно робить вигляд, нібито нічого не сталося.
Тобто вдає, що не помічає, що «голий»?
Так. Він прикривається давньою французькою картою, на якій нібито немає України. Йому байдуже, що Україна на карті позначена як «Країна козаків», а от Росії на ній немає.
Наскільки сильна підтримка ополченців з боку російських волонтерів на території Росії? Чи існує ймовірність громадянської війни в Росії?
Підтримка протестів є, і вона зростає. Фактів опору дедалі більше, розширюється їхня географія. Відбулася стихійна евакуація населення – люди тікали не від повстанців, а від російської воєнної авіації та артилерії, які почали бомбити цивільні об’єкти, де мешкали жителі Бєлгородської області, що продемонструвало справжнє ставлення путінського режиму до власних громадян.
Щодо громадянської війни. Росія – країна з численними протиріччями: міжрегіональними, міжетнічними, соціальними та політичними. Існує корінне населення, права якого ігноруються, і є регіональні еліти, які воліють, щоб їхні народи та країни мали вищий статус. Найбільша загроза громадянського протистояння походить від режиму Путіна та тих, хто його оточує та служить йому. Сьогодні створення так званих приватних військових компаній на зразок ПВК «Вагнера» є нічим іншим, як підготовкою до війни на території Росії. Наприклад, Газпром чи Газпромбанк матимуть свою невелику військову компанію, щоб захищати своїх, отримувати щось від інших та у разі потреби допомогти керівникові евакуюватися – вони становитимуть воєнну загрозу.
Якщо російський народ прийде до тями, аби захистити свої права, і підтримає такі дії на кшталт того, що відбувалося в Бєлгородській області, тоді це стане основою стабільності та порядку в Росії та дозволить позбутися цього ганебного режиму.