У суботу, 10 серпня, спортсменка Ірина Коляденко принесла Україні ще одну срібну медаль на Олімпіаді у Парижі.

Наша борчиня стала другою у фіналі змагань з вільної боротьби у ваговій категорії до 62 кг.

Ірина Коляденко - срібна призерка Олімпіади

Ірина Коляденко поступилася японці Сакурі Мотокі.

«Попри те, що Ірина активніше розпочала сутичку і заробила 1 бал, до кінця першого періоду японка зуміла перехопити ініціативу на свою користь (1:4). У другому періоді, завдяки кільком результативним атакам, японка достроково одержала перемогу (1:12)», - розповіли деталі поєдинку в НОК України.

Після поєдинку спортсменка сказала, що засмучена через «срібло». Мовляв, могла б більше.

«Зараз я засмучена через срібло… Я відчувала, що з моїм потенціалом, тренером, моєю командою ми можемо виграти золото, тому я засмутилася», - зізналася Ірина.

Вона зазначила, що у перший змагальний день видала всі свої емоції і не встигла відновитися. Тому вважає, що насамперед програла цю сутичку саме психологічно.

«Початок поєдинку трохи затягнувся, ми дуже довго на нього чекали. До того ж всередині самої сутички була дуже велика перерва і це збило мене з режиму. Якби я не хотіла, не змогла включити у собі терпіння. На жаль, моїх сил вистачило на один день - вчора (9 серпня - ред.) я виклалася на повну як емоційно, так і фізично», - пояснила срібна призерка.

Фінал Ірина Коляденко - Сакура Мотокі / AFP

На шляху до фіналу бронзова призерка Ігор-2020 пройшла справжнє випробування, здолавши трьох чемпіонок світу різних років.

Вона перемогла Орхон Пуревдорж з Монголії та болгарку Біляну Дудову.

У півфіналі українка змагалася з Айсулуу Тинибековою з Киргизстану.

Саме цій суперниці наша борчиня програла сутичку за вихід до фіналу Олімпійських ігор у Токіо. Тоді Ірина Коляденко виграла бронзову нагороду.

В Олімпійському комітеті наголосили, що вперше за 20 років Україна знову мала свою представницю у фіналі жіночої боротьби на Олімпійських іграх.

Олімпіада 2024: скільки медалей в України

У скарбничці української збірної вже 12 нагород.

Наші спортсмени вибороли три «золота», п'ять срібних медалей та чотири «бронзи».

Золото здобули команда українських фехтувальниць, боксер Олександр Хижняк та стрибунка Ярослава Магучіх.

«Срібло» у борчині Ірини Коляденко, гімнаста Іллі Ковтуна, українських веслувальниць Людмили Лузан та Анастасії Рибачок, борця Парвіза Насібова та стрільця Сергія Куліша.

Третю сходинку на олімпійському п'єдесталі посіли шаблістка Ольга Харлан, легкоатлетка Ірина Геращенко, легкоатлет Михайло Кохан та борець Жан Беленюк.