Заступник міністра енергетики України Роман Андарак зустрівся з німецькою делегацією, щоб обговорити нагальні потреби енергосектору, постраждалого від російських атак.
До зустрічі також приєдналися представники GIZ та посольства ФРН в Україні, повідомило Міністерство енергетики України.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Україна та Німеччина нарощують співпрацю в енергосекторі
Під час зустрічі сторони зосередилися на основних питаннях:
- Відновлення пошкоджених об'єктів: акцент на ремонтах та заходах з децентралізації енергосистеми.
- Ефективність допомоги: Німеччина, як один з ключових донорів Фонду підтримки енергетики України, прагне забезпечити максимальну результативність допомоги.
- Регіональна співпраця: розробка "паспортів енергетичної стійкості" для кожного регіону з метою кращої координації між місцевою та центральною владою, а також міжнародними партнерами.
- "Зелена" енергетика: важливість підтримки програм для бізнесу та домогосподарств, що сприятимуть розвитку відновлюваних джерел енергії.
- Європейська інтеграція: обговорення реформ та кроків для інтеграції українського енергетичного ринку з європейським.
Німеччина запевнила у своїй подальшій підтримці та зацікавленості у впровадженні найефективніших проєктів співпраці.та модернізації енергетичного сектору України.
Німеччина надіслала Україні новий пакет військової допомоги
26 листопада очільник Спеціального штабу Німеччини по Україні Крістіан Фройдінг заявив, що Німеччина відправить Україні системи ППО IRIS-T малого та середнього радіуса дії до Різдвяних свят.
20 листопада Німеччина надала Україні чергову партію військової допомоги Україні, у якому є бронетехніка, дрони, амуніція.
Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії
18 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус анонсував передачу Україні ударних безпілотників зі штучним інтелектом.
Міністр економіки та віцеканцлер Німеччини та кандидат у канцлери від партії Союз-90/Зелені пообіцяв надіслати Україні ракети Taurus за умови його обрання замість чинного канцлера країни Олафа Шольца.
У разі продовження ударів Росії по Україні, Німеччина може спершу зняти обмеження на удари далекобійною зброєю, а вже потім надати ракети Taurus.