Правоохоронці розпочали розслідування у зв'язку з імовірним розстрілом представниками Збройних сил РФ двох українських військовослужбовців, відео якого оприлюднено в понеділок у соціальних мережах.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

ОГП розслідує вбивство українських воїнів на Курщині

Офіс Генерального прокурора України розпочав досудове розслідування за фактом ймовірного розстрілу двох беззбройних українських військовополонених російськими військовослужбовцями.

Advertisement

Відео цього воєнного злочину виявили у соціальних мережах 11 листопада 2024 року.

Слідчі дії спрямовані на встановлення всіх обставин цього злочину та притягнення винних до відповідальності.

"Умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин," — наголошують в Офісі Генпрокурора.

Розслідування цього злочину є важливим кроком у боротьбі з безкарністю та забезпеченні правосуддя для жертв російської агресії.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що російські військовослужбовці, ймовірно, розстріляли українських військових в Курській оласті.

Advertisement

Розстріл українських полонених 

10 листопада український обмудсмен Лубінець заявив, що російські окупанти, ймовірно, розстріляли пораненого українського військового.

23 жовтня та 1 листопада росіяни розстріляли шістьох полонених бійців ЗСУ на Покровському напрямку. Трьох воїнів вбили під час наступу на Селидове. Ще трьох - під час штурму укріплень ЗСУ на цьому ж напрямку.

13 жовтня DeepState писав, що окупанти розстріляли 9 українських військових у Курській області РФ.

18 жовтня в Офісі генпрокурора повідомили про ще один ймовірний факт  розстрілу пораненого українського бійця, який потрапив у полон до ворога. Сталося це на Бахмутському напрямку. 

Advertisement

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявляв, що вбивство українських полонених -  свідома політика Росії. Про точну кількість злочинів сказати наразі неможливо. Адже в України немає механізму офіційно підтвердити цю інформацію. Станом на середину жовтня було зафіксовано понад сто таких випадків. За словами уповноваженого з прав людини, насправді їх значно більше.