У четвер російський лідер Владімір Путін поздоровив Дональда Трампа з перемогою на виборах і сказав, що вітатиме його дзвінок у будь-який час, щоб обговорити завершення війни в Україні.
Виступаючи на форумі Валдайського міжнародного дискусійного клубу, Путін пояснив, чому сам не подзвонив Трампу: мовляв, саме Захід перестав розмовляти з Росією, а не навпаки:
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
«Я не вважаю негожим зі свого боку зателефонувати йому, але не роблю цього, тому що керівники Західних держав раніше мало не щотижня мені дзвонили, а потім раптом припинили. Ну, не хочуть, ну, і не треба… Якщо хтосі із них захоче відновити контакти, я завжди кажу: Ми нічого проти не маємо. Будь ласка, будемо контакти відновлювати і вести дискусії».
Після того, як стали відомі результати виборів, Президент України Володимир Зеленський і голови багатьох інших держав подзвонили Трампу, а от Путін поздоровив його на цьому московському форумі в третій особі.
План Зеленського замінити контингент США в Європі українським привернув увагу Трампа
«Користуючись нагодою, я хочу привітати його з обранням на пост президента США. Я вже говорив, що ми будемо працювати з будь-яким главою держави, якому надасть довіру американський народ».
Російський автократ підкреслив, що його вразила «мужня» поведінка Трампа під час замаху, коли куля зачепила його праве вухо.
Після перемоги на виборах Трамп, відповідаючи на запитання кореспондента NBC News, чи було щось чутно від Путіна, сказав лише: «Думаю, ми поговоримо».
У четвер The Wall Street Journal написав, що команда Трампа вже підготувала план закінчення війни в Україні, за яким Україна має принаймні на 20 років забути про членство в НАТО, нинішня лінія фронту «заморожується», і по обидва її боки встановлюється демілітаризована зона.
Виступаючи перед європейськими лідерами на саміті Європейської політичної спільноти (ЄПС) у Будапешті, Зеленський відкинув навіть натяки на будь-які територіальні поступки і заявив, що у відносинах з Росією треба застосовувати підхід «мир за допомогою сили».
«З часу липневого саміту Європейської політичної спільноти у Великій Британії було багато розмов про необхідність піддатися Путіну, відступити, піти на якісь «поступки». І деякі з присутніх тут рішуче виступали за те, щоб Україна пішла на «поступки» перед Путіним. Це неприйнятно для України і самогубство для всієї Європи», – наголосив Зеленський.
Щонайменше 4 загиблих і 40 поранених після чергових дронових атак Росії
Не минуло й дня після масованого нальоту дронів на Київ, у результаті якого постраждали багатоквартирні будинки, ресторан, медичний заклад і промислові об’єкти, як росіяни вдарили по Одесі й Запоріжжю.
Запорізька обласна військова адміністрація повідомила в соцмережах: «Внаслідок російських ударів по Запоріжжю вдень 7 листопада кількість поранених зросла до 40, серед них – четверо дітей. Хлопці 15, 5 та 1 року та чотиримісячна дівчинка під наглядом лікарів».
За повідомленням ДСНС України, кількість жертв у Запоріжжі зросла до 4. Станом на ранок п’ятниці в лікарні перебували приблизно 30 поранених.
Президент Зеленський написав у Telegram: «Запоріжжя. Російські війська завдали удару по місту авіабомбами. Зруйнований звичайний житловий багатоквартирний будинок, приватні будинки, пошкоджена будівля онколікарні. Під завалами шукають людей. Кожен такий російський удар не тільки вбиває людей і руйнує життя, а й знищує сенс будь-яких слів про те, що нібито не вистачає розмов із Росією, якихось дзвінків у Кремль. Там отримують задоволення від загибелі людей».
У четвер увечері Одеська ОВА попередила про наліт дронів на обласний центр і місто Південне: «Ворог атакує Одесу та район ударними безпілотниками. Працюють наші сили протиповітряної оборони. Лишайтеся в укриттях!».
На саміті ЄПС в Угорщині Зеленський сказав, посилаючись на дані міжнародних організацій, що сума збитків, завданих Україні Росією, вже перевищила 800 мільярдів доларів США.
Рютте планує донести до Трампа загрози російських технологій в руках КНДР
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав у четвер, що «з нетерпінням» очікує зустрічі з Трампом, від якого хоче почути запевнення в розумінні дуже серйозної небезпеки, яку становить розширення співробітництва між Росією і Північною Кореєю, а також у посиленні участі Америки в Альянсі.
Протягом останніх двох років Трамп постійно скаржиться на те, що європейські країни-члени НАТО замало вкладаються в Альянс, а ті занепокоєнні, що Трамп, ставши президентом, взагалі припинить американську допомогу Україні.
Виступаючи на тому ж саміті ЄПС, Рютте заявив, що участь Північної Кореї у війні проти України становить пряму загрозу Сполученим Штатам. Агенція Франс Пресс (AFP ) зауважує, що це була перша спроба Рютте переконати Трампа продовжувати підтримувати Київ.
На пресконференції в Будапешті Рютте сказав: «Ми ще більше впевнюємося, що проти України заодно діють Північна Корея, Іран, Китай і, звичайно ж, Росія. В той же час Росія має за це платити, і вона, зокрема, платить Північній Кореї технологіями, а це в майбутньому – загроза території США, материковій Європі. З нетерпінням чекаю, коли ми разом із Дональдом Трампом обговоримо, як колективно протистояти цим загрозам».