Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E наростила максимально допустиму спроможність України та Молдови для імпорту електроенергії на 400 МВт.

З 1 грудня максимальна імпортна спроможність буде до 2,1 ГВт, повідомляє ENTSO-E.

Для України та Молдови збільшили спроможність імпорту електроенергії

Після руйнування електростанцій в Україні та очікуваного дефіциту електроенергії, оператори систем передачі континентальної Європи вирішили збільшити потужності експорту електроенергії до України та Молдови.

Advertisement

Розрахунки дозволили збільшити ліміт на 400 МВт.

"Ліміт потужності у 2100 МВт буде застосовуватися з 1 грудня 2024 року. З березня 2025 року оператори ГТС зможуть щомісяця переглядати обмеження комерційної потужності між ЄС та Україною і Молдовою", - зазначається у повідомленні.

Міністерство енергетики України повідомило, що українська енергосистема зможе залучати додатково 250 МВт аварійної допомоги.

Сікорський заявив, що Захід не прагне миру через капітуляцію України
Більше по темі

Сікорський заявив, що Захід не прагне миру через капітуляцію України

За словами очільника польського МЗС, мир на умовах Росії не буде насправді миром, тому Захід на прагне такого завершення конфлікту.

"Це підвищить стійкість української енергосистеми в умовах злочинних російських обстрілів та руйнувань інфрастуктури", - прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

Система розподіленої генерації в Україні - подробиці

25 жовтня міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба заявив, що найближчі роки пріоритетом України буде створення системи розподіленої генерації електроенергії.

Advertisement

«Ми готуємося до надважкого опалювального сезону і маємо забезпечити максимальну підготовку. Створення системи розподіленої генерації буде пріоритетом на найближчі роки. Також ми продовжуємо будівництво споруд захисту енергетичної інфраструктури», – зазначав Кулеба.