24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду заявила, що не заарештувавши російського президента Владіміра Путіна, Улан-Батор порушив Римський статут, повідомила пресслужба МКС.

Монголія порушила Римський статут − подробиці

Палата попереднього провадження II вважає, що Монголія не виконала прохання МКС співпрацювати у цій справі.

"З огляду на серйозність відмови Монголії співпрацювати з Судом, Палата вважала за необхідне передати це питання на розгляд Асамблеї держав-учасниць", - йдеться у повідомленні. 

Advertisement

Палата нагадала, що держави-члени та держави, які визнають юрисдикцію Суду, зобов'язані заарештовувати та видавати осіб, на яких поширюється дія ордерів МКС попри їхнє офіційне становище чи громадянство.

МКС діє незалежно від участі держави, розглядаючи серйозні міжнародні злочини. 

Росія попередила США про удар новою ракетою по Україні
Більше по темі

Росія попередила США про удар новою ракетою по Україні

За 30 хвилин до атаки США знали про удар балістичною ракетою "Орєшнік" по Дніпру.

Римський статут передбачає, що держави мають повністю співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом, аби підтримувати його мандат.

Монголія пообіцяла Путіну не арештовувати його під час візиту до країни

Монголія запевнила Президента Росії Владіміра Путіна, що він не буде заарештований за воєнні злочини в Україні за виданим Міжнародним кримінальним судом ордером.

Advertisement

Міжнародний ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової видані довічно. Відповідну заяву зробив прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан.

Путіна та уповноважену президента РФ у справах дитини підозрюють у воєнних злочинах − незаконних депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України щонайменше з 24 лютого 2022 року.