Олексій Ботвінов, український піаніст-віртуоз з Одеси, отримав Платинову медаль Французького академічного товариства мистецтв, наук і літератури за видатні заслуги в мистецтві як піаніст, та як засновник і президент фестивалю "Одеська класика".

Церемонія відбулася в Парижі 6 жовтня. Під час церемонії Ботвінов зіграв твори Шопена та Рахманінова для понад 600 осіб.

Advertisement

Цього року товариство назвало сім лауреатів Платинової медалі. Це найвищий рівень нагород серед 250 переможців у інших категоріях.

Французьке академічне товариство мистецтв, наук і літератури - що варто знати

Товариство було засноване у 1915 році і щороку вручає нагороди за заслуги в різних гуманітарних галузях. Лауреатами премії свого часу були: Олів'є Мессіан, Альберт Швейцер, Єгуді Менухін, Жан Поль Бельмондо, Роберт Хоссейн, Тібор Варга та Жак-Ів Кусто.

Суперечки через звернення до ЮНЕСКО щодо порятунку культурної спадщини Одеси
Більше по темі

Суперечки через звернення до ЮНЕСКО щодо порятунку культурної спадщини Одеси

Загострюється боротьба за збереження «поліфонічного космополітизму» української Одеси.

"Коли я йшов на сцену, щоб отримати свою нагороду, у Золотому оперному театрі грали український гімн. Для мене це був дуже зворушливий і емоційний момент.

Тому що протягом останніх двох з половиною років кожен мій концерт або концерт фестивалю "Одеська класика" є не лише мистецькою подією, а й сильним посланням підтримки України у нашій боротьбі в цій жахливій війні", - поділився емоціями український маестро.

Advertisement

Коли розпочалося широкомасштабне вторгнення Росії, Ботвінов опинився за кордоном. З того моменту він безперервно виступає, щоб збирати кошти та привертати увагу до війни в Україні.

Також його відомий фестиваль класичної музики в Одесі був збережений у новому форматі, з концертами, що відбувалися в різних європейських столицях.

Маестро є одним із провідних світових спеціалістів з творчості Рахманінова.

Advertisement

Ботвінов також є єдиним піаністом у світі, який більше 300 разів виконував на сцені шедевр Баха "Гольдбергівські варіації".