Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив адміністрації чинного президента США Джо Байдена, що країна битиме лише по військових об'єктах в Ірані, пише The Washington Post.
Чи битиме Ізраїль по нафтових чи ядерних об'єктах в Ірані − подробиці
Нетаньягу сказав про це Байдену, під час розмови телефоном минулого тижня для обговорення планів Ізраїлю щодо відповіді Ірану за атаку балістичними ракетами 1 жовтня.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Ізраїльський прем'єр-міністр зауважив, що ЦАХАЛ завдасть удару по військовій інфраструктурі в Ірані.
Білий дім не коментував цю інформацію, однак офіс ізраїльського прем'єра додав, що країна прислухається до думки Штатів, але буде приймати рішення, виходячи з національних інтересів.
Нетаньягу погодився спланувати атаку так, щоб це не вплинуло на майбутні вибори у США, оскільки удар по іранських нафтових об'єктах міг би призвести до різкого зростання цін на нафту у світі, а це не сподобається американським виборцям.
США готують нові пакети військової допомоги для України
За даними The Washington Post, пом'якшення позиції Нетаньягу вплинуло на рішення Байдена надіслати Ізраїлю систему протиракетної оборони. Ізраїльський удар буде ще до виборів у США, оскільки відсутність відповіді Іран може сприйняти як ознаку слабкості.
Британія запровадила санкції проти Ірану після атаки на Ізраїль
Велика Британія оголосила про запровадження санкцій проти іранських фізичних і юридичних осіб за «небезпечну та дестабілізаційну» діяльність Ірану на Близькому Сході.
Під обмеження потрапили:
- головнокомандувач армії Ірану Абдолрахім Мусаві
- командувач іранських ВПС Хамід Вахеді
- начальник розвідки Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Мохаммад Каземі.
Рада Європейського Союзу запровадила проти Ірану додаткові санкції у відповідь на постачання Росії ракетного озброєння і дронів.
Обмеження поширюються на осіб та установи, які відповідають за розробку та передання Росії БпЛА, ракет і відповідних технологій для підтримки її війни проти України.