Міністри закордонних справ Європейського Союзу ухвалили рішення про запровадження проти Ірану додаткових санкцій у відповідь на постачання Росії ракетного озброєння і дронів.

Про це йдеться на сайті Європейської ради.

Які санкції ЄС запровадив проти Ірану

«Рада ЄС сьогодні ухвалила обмежувальні заходи щодо семи фізичних і семи юридичних осіб у зв'язку з поставками Іраном ракет і дронів для Росії», − йдеться у документі.

Обмеження поширюються на осіб та установи, які відповідають за розробку та передання Росії БпЛА, ракет і відповідних технологій для підтримки її війни проти України.

Advertisement

Також санкції стосуються відповідальних за озброєння груп та організацій, що підривають мир і безпеку на Близькому Сході та у регіоні Червоного моря.

До санкційного переліку внесено:

  • три іранські авіакомпанії (Saha Airlines, Mahan Air та Iran Air)
  • дві логістичні фірми, причетні до постачання вироблених в Ірані дронів, їх компонентів і відповідних технологій у Росію
  • дві компанії, які виробляли паливо, що використовується для запуску ракет.

Крім цього, Рада ЄС запровадила особисті обмежувальні заходи проти:

Путін направив у Думу Договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю
Більше по темі

Путін направив у Думу Договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю

Головна стаття угоди передбачає, що в разі нападу на Росію чи Північну Корею та оголошення війни, інша сторона надасть військову та іншу допомогу, використовуючи всі наявні засоби.
  • заступника міністра оборони Ірану Сеєда Хамзе Галандарі
  • високопосадовців сил Корпусу вартових ісламської революції, центрального штабу КВІР у Хатам аль-Анбія та космічного відділу аерокосмічних сил КВІР
  • виконавчих директорів компаній «Літакобудівна промисловість Ірану" (HESA) та «Організація аерокосмічної промисловості» (AIO).

Проти зазначених осіб і компаній запроваджено заморожування активів та заборону на подорожі до ЄС. Крім того, заборонено надавати їм будь-які фінансові або економічні ресурси.

Іран заперечив постачання балістичних ракет Росії

13 жовтня міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заперечив надання Росії балістичних ракет для використання проти України.

Advertisement

Він зазначив, що ірансько-російська співпраця "не нова та має свою історію задовго до початку української кризи".

25 вересня Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час зустрічі у Нью-Йорку з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі засудив нещодавнє постачання балістичних ракет іранського виробництва для Росії.