Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ДБР.
«Адмірал, який свого часу був головнокомандувачем Військово-морських сил України й розумів всі ризики продовження перебування російського флоту на території України, погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації Угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод», – ідеться в повідомленні.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Як зазначається, проєкти цих документів міністр оборони погодив навіть не відвідавши засідання Кабінету Міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту Угоди Конституції та законам України.
У ДБР зауважили, що через це були створені умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил російської федерації, модернізації та заміні корабельного складу, літальних апаратів, основних озброєнь чорноморського флоту рф, які перебували на території України та надалі були використані під час анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році, замість їх зменшення та виведення з території України, відповідно до умов базових Угод.
Ексміністр підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України). Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.
У ДБР нагадали, що 21 квітня 2010 року у Харкові експрезидент Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та російською федерацією. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування чорноморського флоту рф у Севастополі. Зробив він це під приводом отримання знижки на природний газ.
У 2021 році про підозру за вчинення держзради вже повідомлено Януковичу та Миколі Азарову, які оголошені в розшук.
Перевіряється роль інших службових осіб у сприянні державі-агресору в посяганні в такий спосіб на суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність, обороноздатність, державну й економічну безпеку України. Розслідування триває.
Як повідомляв Укрінформ, 25 липня стало відомо про оголошення підозри у державній зраді за погодження «Харківських угод» колишнім міністру закордонних справ та міністру юстиції України. Встановлено, що фігуранти перебувають за кордоном, тому підозри були оголошені заочно. Їх оголошено в державний і міжнародний розшук.