Станом на 31 серпня статус тимчасового захисту в країнах Європейського союзу мали майже 4,2 мільйонів осіб, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Лідер по схваленнню статусу для українців - Німеччина, свідчать дані Євростату.

Які країни ЄС надали українцям статус тимчасового захисту

Найбільше отримувачів статусу тимчасового захисту серед українців прийняли Німеччина (1,2 мільйона осіб, 27% від загальної кількості), Польща (975 190) та Чехія (376 885).

Advertisement

Станом на 31 серпня понад 98,3% отримувачів тимчасового захисту в ЄС були громадянами України.

Серед них дорослі жінки становили 45,1%, діти - 32,3%, дорослі чоловіки - 22,6% від загальної кількості.

Фото: ec.europa.eu

ЄС продовжить статус тимчасового захисту для українців

Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час Міжнародного саміту міст і регіонів зазначала, що між Україною та Європейською комісією є домовленість про те, що статус тимчасового захисту для українців у ЄС переглядатиметься, коли покращиться ситуація з безпекою.

Встигнути до інавгурації Трампа: Орбан просуває путінський дискурс щодо України
Більше по темі

Встигнути до інавгурації Трампа: Орбан просуває путінський дискурс щодо України

Будапештський саміт Європейської політичної спільноти став спробою угорського лідера проштовхнути ідею поразки України на міжнародному рівні.

Як повідомлялося, статус тимчасового захисту буде продовжений, тому що "безпекові умови не дозволяють прийняти будь-яке інше рішення".

Advertisement

Кожні три місяці проводиться оцінка ситуації. Стефанішина перебуває в постійному діалозі з комісаром ЄС і вже неодноразово обговорювала питання повернення українців та продовження дії  тимчасового захисту.