Російська Федерація намагатиметься зменшити міжнародну підтримку президента Зеленського, організувавши серію добре спланованих провокацій, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
У четвер ГУР повідомило в соцмережах, що адміністрація президента Росії схвалила план створення в Росії нової структури, діяльність якої буде спрямована, зокрема, на дискредитацію українського президента за допомогою різноманітних дезінформаційних кампаній. Вони будуть спрямовані перш за все на мешканців Західної Європи, і їхньою метою буде зменшити підтримку України через зміну суспільного сприйняття Зеленського.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Російський план, за даними ГУР, передбачає запуск веб-сайту з контентом, створеним Москвою, під назвою «Фонд Зеленського». Сам сайт вже зареєстрований, йдеться у повідомленні.
Наступним кроком росіян, напевно, стане намагання зареєструвати «Фонд Зеленського» у країнах Європи, а потім – привернення уваги громадськості за допомогою масштабної загальноєвропейської рекламної кампанії.
Діяльність фонду, очевидно, буде побудована за схемою піраміди або багаторівневого маркетингу, коли люди отримують винагороду за залучення до схеми більшої кількості людей.
«У цьому немає нічого нового. Росія дуже довго прагне дискредитувати Зеленського. У Кремлі розуміють, що найкращий спосіб звернутись до західної аудиторії – через їхню систему цінностей. З початку лютого Москва особливо активно наголошує на існуванні корупції в Україні, а ще розгорнула чергову кампанію про начебто продаж зброї, наданої Україні, на чорному ринку», – сказала вашингтонська експертка з російської дезінформації Івана Страднер.
«Західна підтримка України є загрозою для Росії. Хоча Москва не може зупинити постачання HIMARS, вона завжди може вдатися до своєї добре відомої кампанії дезінформації, щоб дискредитувати Зеленського». Ось чому «важливо завчасно протидіяти російським наративам, заздалегідь викриваючи дезінформаційні наміри Москви», — додала Страднер.
У країнах колишнього Радянського Союзу багаторівневий маркетинг часто асоціюється зі схемами Понці, коли внески однієї особи фінансують дивіденди того, хто приєднався до схеми раніше. Поки до схеми приєднується достатньо багато людей, продовжується надходження прибутку. Однак якщо кількість членів зменшується, структура не в змозі підтримувати себе чи продовжувати фінансування дивідендів – і таким чином зазнає краху.
Добре відома схема фінансової піраміди МММ діяла в країнах колишнього Радянського Союзу до 1994 року, коли російська влада припинила цю аферу. До остаточної своєї ліквідації піраміда МММ успішно позбавила заощаджень від п’яти до десяти мільйонів людей. МММ, яка значною мірою покладалася на телевізійну рекламу, обіцяла річний прибуток у 3 тис. відсотків на кожен вкладений рубль.
Засновника МММ Сергія Мавроді засудили до тюремного ув’язнення за шахрайські дії, що полягали у створенні фейкової організації. У результаті цих катастрофічних для російського суспільства подій тодішній президент Росії Борис Єльцин ініціював перші в пострадянській Росії закони проти неправдивої та/або оманливої реклами.