Сполучені Штати запровадили санкції проти співробітників Міністерства внутрішніх справ Грузії та проросійської організації Альт-Інфо, повідомила пресслужба міністерства фінансів США.
Санкції США проти представників МВС та Альт-Інфо у Грузії − подробиці
Санкції запровадили проти директора департаменту з особливих доручень Міністерства внутрішніх справ Грузії Звіада Харазішвілі та його заступника Мілері Лагазаурі. Під санкції потрапили й лідери проросійської організації Альт-Інфо Зураб Махарадзе і Костянтин Моргошії.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
"Ці дії підкреслюють нашу стурбованість наслідками антидемократичних дій в Грузії та спробами ключових осіб використовувати насильство і залякування для досягнення своїх цілей", − пояснив в. о. заступника міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Бредлі Сміт.
Санкції проти Харазішвілі і Лагазаурі ввели через репресії проти мирних протестувальників, активістів, журналістів і політичних опонентів.
Україна – хто чого хоче від мирної угоди?
Мінфін США заявив, що контролював напади на мітингарів під час протестів проти закону про "іноагентів", який набув чинності в Грузії та спричинив масові протести.
У Грузії засудили мітингувальника проти закону про "іноагентів"
У міському суді Тбілісі винесли вирок мітингувальнику проти закону про "іноагентів" Георгію Шанідзе, якого засудили до чотирьох років позбавлення волі.
Шанідзе раніше воював проти Росії на боці України. Його затримали під час акції протесту проти закону "Про прозорість іноземного впливу".
28 липня суд відхилив клопотання активіста про звільнення під заставу.
З 1 серпня у Грузії набув чинності закон "Про прозорість іноземного впливу", відомий як закон про "іноагентів". Організації, які підпадають під дію закону, мають зареєструватися як "носії іноземного впливу".
2 вересня стало відомо, що за місяць майже 500 грузинських організацій зареєструвались як "іноагенти". Грузинська опозиція оголосила бойкот парламенту після ухвалення закону.
ЄС, своєю чергою, призупинив рух Грузії до членства в ЄС і заморозив плановий транш на суму 30 млн євро для підтримки оборонного сектору країни.