Сім країн східного флангу ЄС закликають інші країни ЄС призупинити видачу шенгенських віз російським туристам. Подібні вимоги раніше висунув і президент Володимир Зеленський. Міністри закордонних справ ЄС зустрінуться у вівторок, щоб обговорити цю пропозицію. Європейська преса розділилася в своїх міркуваннях з цього приводу.
Сьогодні європейська преса обговорює численні заклики ввести заборону на візи для російських туристів. Ось деякі думки з добірки європейських видань, представлених eurotopics.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Заборона на поїздки суперечить базовим цінностям Європи
Público відкидає ідею загальної заборони всім громадянам Росії на в’їзд до ЄС:
«Ідея колективного покарання росіян може створити більше проблем, ніж можливостей. Якщо Європа справедливо позиціонує себе в цьому конфлікті як хранителя громадянських свобод, демократії, толерантності та поваги до основних прав, тоді має сенс боронити ці цінності з почуттям міри. Це може бути контрпродуктивним, якщо прищепити росіянам ідею, що вони винні і повинні спокутувати цю провину в ув’язнені всередині своєї країни».
Нова залізна завіса
Заборона на видачу віз для російських туристів була б великим кроком назад для Заходу і Росії, попереджає російська журналістка Зоя Свєтова в гостьовій статті в Le Monde:
«Західні чиновники, а не російське керівництво, хочуть остаточно відродити Радянський Союз, відбудувавши залізну завісу. Навіть не чекаючи, поки це зробить Кремль. Ми, ті, хто живе в Росії, ми, які жили там за радянських часів, це витримаємо. Але – і це головне – ця «залізна завіса» і стратегія позбавлення від росіян і всього російського не досягне своєї мети, а саме припинення спецоперації в Україні. »
Визнайте колективну відповідальність
Заборона на видачу віз є важливим інструментом у конфлікті з Росією, наполягає La Libre Belgique:
«Дискусія наразі полягає в тому, чи слід визнавати колективну відповідальність російського народу, який протягом 22 років був пасивним спільником режиму, який поширює страх і терор, починаючи з руйнівної чеченської війни. Друге, не менш важливе питання, це здатність європейців реагувати на геополітичні потрясіння. Рішення щодо віз є лише одним із інструментів, які є в нашому розпорядженні, щоб ставитися до Росії як до супротивника, яким вона сама вирішила стати».
Шокова терапія для забезпечених
Політолог Сорін Іоніце виступає за призупинення лише віз категорії C для росіян, які дозволяють відвідувачам перебувати в Шенгенській зоні максимум 90 днів протягом шести місяців. Він пише в своєму блозі:
«Це вирішило б значну частину проблеми, і ми могли б обмежитись цим. Залишилось би достатньо свободи дій, щоб підтримати опонентів Путіна або допомогти студентам і дослідникам підтримувати контакт із Заходом. Але це була б шокова терапія для заможних прошарків у Москві та Санкт-Петербурзі, які досі не зрозуміли, що їхня країна веде нищівну війна проти сусідньої країни, тому що Путін зробив усе, щоб захистити їх від наслідків і неприємних новин».
Оригінал англійською тут