Сьогодні, 21 серпня, на території Росії стався масовий збій, повідомив російський новинний Телеграм-канал АSTRА та сервіс Downdetector.

У Росії не працює низка онлайн-сервісів

Наразі відомо про збої у таких месенджерах:

  • Телеграм;
  • WhatsApp;
  • Discord.

Також постраждали ігрові та стримінгові сервіси Steam і Twitch. Не працює також онлайн-енциклопедія Вікіпедія.

Зафіксовано проблеми й у роботі ресурсу "Сбой.рф", який якраз і дозволяє відстежувати технічні збої в роботі різноманітних сервісів.

Advertisement

Раніше цього тижня росіяни мали проблеми з доступом до Телеграму через поширення чуток про те, що влада РФ готується заблокувати месенджер.

 

Роскомнадзор сьогодні заблокував доступ до сайту АSTRА. Як потім це пояснили в службі, це пов'язано з поширенням нібито недостовірних суспільно важливих даних.

Однак доступ до сайту досі зберігся з території Росії за умови використання VPN.

1 000 днів війни – коротка хронологія перемог і поразок України
Більше по темі

1 000 днів війни – коротка хронологія перемог і поразок України

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває вже 1 000 днів, тож Kyiv Post нагадує про деякі з найбільш визначальних моментів жорстокої окупації та доблесної оборони всупереч усім обставинам.

Збої інтернет-сервісів у Росії – що відомо

8 серпня в Росії масово скаржилися на збій у роботі відеохостингу YouTube.

Сервіс не працював як через домашній інтернет у вебверсії, так і через мобільний інтернет. Програма YouTube на телевізорі також відмовлялася працювати.

У мобільного оператора "Хвиля" до 8 ранку YouTube функціонував, але згодом теж почав зазнавати збоїв.

Advertisement

23 липня Головне управління розвідки України почало масовану кібератаку на банки Росії, що призупинила або ускладнила роботу їхніх систем, повідомило поінформоване джерело Kyiv Post в українській розвідці.

Атака повпливала на роботу платіжних систем, мобільних додатків, особистих кабінетів користувачів, а також систем оплати послуг у громадському транспорті.

Збої в роботі тоді зафіксували в системах "Альфа-банку", "СберБанку", Райффайзен банку, ВТБ Банку, РСХБ Банку, Газпромбанку, Т-Банку, онлайн-банкінгу iBank. 

За даними британської розвідки, в Росії все більше обмежують доступ до більш захищених західних соціальних платформ, щоб створити культуру страху серед тих, хто може стати критиком влади РФ.

Advertisement