КНР і РФ розпочали військово-морські навчання з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі, повідомили в Reuters.

"Морська співпраця 2024" – подробиці

Церемонія відкриття російсько-китайських військово-морських навчань "Морська співпраця – 2024" відбулась у китайському порту Чжаньцзян ще 14 липня.

У ході морських маневрів екіпажі кораблів Тихоокеанського флоту Росії і ВМФ КНР повинні були провести спільні тренування протиповітряної оборони й протисубмаринної боротьби із залученням морської авіації КНР.

Advertisement

За даними Reuters, обидві країни розгорнуть щонайменше по три кораблі від Китаю та Росії для триденних навчань.

Також ВМФ РФ та ВМС Китаю провели артилерійські стрільби в межах спільних навчань.

Навчання відбулися після завершення спільного військово-морського патрулювання в північній частині Тихого океану, до якого залучили загін кораблів Тихоокеанського флоту Росії, включно з двома корветами "Рєзкій" і "Громкій".

Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом
Більше по темі

Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна має ракети ATACMS.

Співпраця між Китаєм і Росією – що відомо

Спільні навчання під назвою "Морська взаємодія – 2024" поділені на три етапи, серед яких зосередження сил, планування в гавані та відпрацювання на карті тактичного злагодження й практичні морські тренування 15-17 липня у прилеглій до провінції акваторії Південнокитайського моря.

Advertisement

Під час першої фази навчань китайські бойові кораблі та два російські корвети провели четверте спільне морське патрулювання в західній і північній частині Тихого океану.

"Патрулювання не спрямоване проти третіх сторін і не має нічого спільного з поточною міжнародною та регіональною ситуацією", – наголосили в китайському Міноборони.

Окрім цього, Китай постачає Росії компоненти подвійного призначення

Йдеться зокрема про постачання верстатів й мікроелектроніки. Водночас НАТО працюють над тим, щоб виявляти той факт, що Китай більше не так званий "нейтральний гравець".

Advertisement

Уряд США вже зазначав про те, що попри заяви про нейтралітет, Китай надає низку послуг і технологій Кремлю та зберігає міцні торгівельні зв’язки з РФ протягом усього повномасштабного вторгнення.

Росія та Китай також співпрацюють у створенні аналога БпЛА Shahed для використання у війні проти України. Спроби створити аналог іранського безпілотника й почати розробку та тестування версії почалися цього року. Однак китайські безпілотники в Україні ще не використовують.