Литовський уряд більше не буде покривати витрати на навчання для українських біженців. Однак деякі університети та коледжі планують прожовжити безкоштовне навчання для українських студентів.
Про це повідомляє LTR.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Литва припиняє оплачувати навчання для українців - що відомо
З 2022 року Литва дозволила українцям, які втекли від війни, навчатися у своїх вищих навчальних закладах безкоштовно. Студенти, які вже вступили на навчання, зможуть закінчити його без сплати за навчання, але з вересня цього року ця схема не буде доступна для нових студентів з України.
"Ми організовуємо всі заходи допомоги громадянам України, які проживають у Литві, у відповідь на потреби української держави, у співпраці та без заохочення відтоку людей з України", - повідомили BNS у Міністерстві освіти.
Нові студенти будуть підпорядковуватися тим же загальним правилам вступу, що і громадяни Литви, і зможуть претендувати на бюджетні місця в державних університетах і коледжах.
ЄС таки передав Україні мільйон обіцяних боєприпасів
"Це бажання української сторони. В Україні є вищі навчальні заклади, і на цей час нема потреби переводити навчання в інше місце", - додали в міністерстві.
Які навчальні заклади у Литві продовжать безкоштовне навчання для українців
Вільнюський коледж, Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса та Університет Вітовта Великого (VDU) вирішили продовжувати повністю або частково фінансувати навчання українських студентів.
Вільнюський коледж планує повністю профінансувати навчання всіх громадян України, зарахованих цього року, а також по можливості надати безкоштовні гуртожитки та стипендії.
"Наша позиція полягає в тому, що таким чином наш вищий навчальний заклад може допомогти громадянам України, які страждають від війни, надаючи молодим людям можливість здобути вищу освіту", - розповіла BNS прессекретар Вільнюського коледжу Ліна Бівайніене.
На таких умовах коледж планує прийняти 25 студентів.
Вільнюський технічний університет планує покривати 40% вартості навчання громадян України, а Каунаський VDU планує надавати часткові стипендії для покриття витрат на навчання і частково відшкодовувати плату за гуртожиток.
Вільнюський університет не має наміру покривати вартість навчання для українських студентів, проте обіцяє запропонувати щомісячні гранти у розмірі 300 євро та безкоштовне проживання в гуртожитках.
Допомога Україні від Литви – що відомо
Загалом з березня 2022 року Україна отримала від Литви 77 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою понад 1 433 тонни, серед якого, зокрема, два потужні трансформатори.
Також Литва виділила близько 13 млн євро на проєкти, пов'язані з відновленням України та реабілітацією захисників.
Водночас на реалізацію проєкту "Реновація та відновлення школи Зелений Гай у Миколаєві" виділили 2,7 млн євро. Відновлення проводитиме Центральне агентство управління проєктами протягом 18 місяців. Також на фінансування програми "Реабілітація та реінтеграція поранених і постраждалих від війни в Україні" витратять 10 млн євро.
Литва надала 5 млн євро на реконструкцію зруйнованих шкіл і дитсадків, обладнання бомбосховищ і встановлення інших засобів захисту.