Через повномасштабну війну українці стали більш вразливими до стресу, депресії, тривоги та ПТСР.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині 14 мільйонів українців потребують психосоціальної підтримки. 

Допомога потрібна як дорослим, так і дітям з підлітками. Адже вони також перебувають у зоні ризику.

Психосоціальна підтримка під час війни

Асоціація інноваційної та цифрової освіти разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством освіти і науки розпочали реалізовувати масштабний проєкт з психосоціальної підтримки учнів закладів професійної та фахової передвищої освіти. 

Advertisement

«Впродовж року понад 30 000 учнів пройдуть навчання за програмою «Я підтримую своїх друзів», яка навчить підлітків, як підтримати друга чи подругу, які перебувають у стресі. Ця програма включає ефективні техніки, засновані на принципах першої психологічної допомоги», - сказав координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.

Проєкт охоплює сім регіонів: Миколаївську, Одеську, Полтавську, Сумську, Львівську, Закарпатську та Волинську області.

Advertisement

«Комплексна програма «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти», яку реалізує МОН України передбачає системний підхід для всіх учасників освітнього процесу. Ця програма розроблена в межах Національної програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською», - розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. 

Проєкт Міносвіти та UNICEF для учнів профтехів

Наразі завершився пілотний етап проєкту - підготовка практичних психологів та соціальних педагогів, отримання грифу МОН на програму та навчання контрольної групи учнів. 

Advertisement

«На наступному етапі розпочнеться безпосередня системна робота з підлітками, батьками та вчителями. Тренінги для дітей та їх батьків проходять наживо, прямо у закладах освіти, в яких вчаться діти, а тренінги та супервізії для вчителів відбуваються онлайн», - говорить виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

До навчання також планують залучити батьків та опікунів підлітків. Вони зможуть опанувати навички з позитивного батьківства. 

Advertisement

Крім того, вдосконалити навички психосоціальної допомоги та підтримки психічного здоров'я зможуть 700 практичних психологів.