Українські та міжнародні партнери уклали 14 угод на суму понад 560 млн євро в межах Міжнародної конференції з відновлення 11-12 червня у Берліні, повідомляє Укрінформ, цитуючи міністерку економіки Юлію Свириденко.

Український бізнес уклав угоди на понад 560 млн євро

"Одним із дуже важливих компонентів цьогорічної конференції став акцент на приватному бізнесі, який ще у Лондоні, рік тому, зауважував, що йому не вистачає уваги. Тому в Берліні була зроблена ставка на приватний сектор. Мені відомо, наприклад, про укладання 14 бізнес-угод між українськими та міжнародними партнерами на суму понад 560 млн євро. Я думаю, що насправді їх було більше, тому що половина учасників берлінського форуму якраз були представники бізнесу", – зазначила Свириденко.

Advertisement

За її словами, впродовж двох днів заходу було проведено 7 круглих столів, присвячених саме інвестиційному потенціалу таких галузей української економіки, як енергетика, зокрема, воднева, "зелена" металургія, транспорт, логістика тощо. І за результатами таких зустрічей було укладено кілька двосторонніх угод із бізнесом.

Литва виділила 10 млн євро на виробництво українських дронів
Більше по темі

Литва виділила 10 млн євро на виробництво українських дронів

Гроші підуть на виробництво української далекобійної зброї, зокрема проєкту «Паляниця».

"Також у Берліні відбувся запуск інвестиційного компоненту в рамках Ukraine Facility – Ukraine Investment Framework. Європейська комісія підписала перші угоди з різними міжнародними фінансовими установами про фінансування та гарантії – це угоди, які включають 1 млрд євро кредитних гарантій і 400 млн євро змішаних гарантій для приватних компаній", – зазначила перша віцепрем'єрка.

Advertisement

Фото: Укрінформ

Під час URC пройшло перше засідання Business Advisory Council – Консультаційної ради бізнесу, до складу якої увійшли представники провідних світових компаній та бізнес-асоціацій із США, Канади, Великої Британії, Норвегії, країн ЄС та України.

Advertisement

"Це консультаційна рада, учасники якої дуже зацікавлені інвестувати в Україну. Ця платформа буде надавати практичні поради для того, щоб покращити бізнес-клімат України. Але найголовнішим для нас крім роботи з цією установою буде залучення конкретних інвестицій у наш приватний сектор", – додала Свириденко.

Також американська корпорація DFC під час Міжнародної конференції з питань відновлення оголосила про пакет фінансування, який включає страхування ризиків для України на 350 млн доларів США. 150 млн доларів спрямують на страхування політичних ризиків для підтримки операцій в аграрному експортному секторі.

"Ще укладено договір на страхування політичних ризиків на суму 152 млн дол. для українських компаній, які будуть працювати у виробничому секторі", – зазначила Свириденко.

Advertisement

Україна підписала 110 міжнародних угод на Ukraine Recovery Conference

Нагадаємо, що під час конференції анонсували допомогу Україні на суму в понад 16 млрд євро. Україна підписала 110 міжнародних угод, контрактів і меморандумів.

Серед ухвалених рішень були гарантійні та грантові угоди в межах інвестиційного компоненту програми Ukraine Facility – на 1,4 млрд євро та пакет допомоги на підтримку енергетики від США – на 824 млн доларів.

Під час конференції Міністерство економіки представило Інвестиційний гайд, який містить 95 інвестиційних проєктів, що потребують близько 27 млрд доларів фінансування.