Хакери, ймовірно зі спецслужб Росії, здійснили кібератаку проти Польського агентства преси (PAP) і двічі розмістили в їхній системі повідомлення про мобілізацію в Польщі найближчим часом 200 тис. поляків з подальшим направленням до України.

Про це повідомляє Polsat News.

Хакери російських спецслужб зламали систему РАР

"Усе вказує на те, що ми маємо справу з кібератакою, керованою з російського боку. Мета – дезінформація перед виборами та паралізування суспільства", – заявив віцепрем'єр-міністр, міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський.

Advertisement

За його словами, сьогодні в Польщі "нічого не дається легко". Останніми днями він із прем'єр-міністром Дональдом Туском неодноразово обговорювали вразливість до атакам, у тому числі в кіберпросторі.

"Усі заходи були вжиті терміново... Польська держава ефективна , за дві хвилини вдалося відсікти [неправдиві повідомлення – ред.] і показати, що це дезінформація. Ми перевіряємо, де була ця м’яка точка, "м’яке підчерев’я", – запевнив Гавковський.

Європейська комісія виступила проти телемарафону в Україні
Більше по темі

Європейська комісія виступила проти телемарафону в Україні

У ЄС мають сумніви щодо об’єктивності телемарафону "Єдині новини".

Віце-прем'єр також подякував польським ЗМІ за те, що вони не опублікували неправдиву інформацію від PAP . Він зазначив, що злам Агентства є елементом гібридної війни, "яка вводить Польщу в статус країни, яка веде "холодну війну" з РФ". 

Advertisement

У повідомленні хакери розмістили інформацію нібито від глави польського уряду Туска про те, що з 1 липня по 1 листопада цього року в Польщі оголошується частково мобілізація, внаслідок якої до армії буде призвано 200 тис. осіб різних спеціальностей, як колишніх військових так і тих, хто раніше не служив в армії. Хакери написали, що їх усіх буде відправлено в Україну "для захисту її територіальної цілісності".

Як зазначається, у фейковій замітці містяться граматичні помилки, що може свідчити, що про її підготовку іноземцями.

Спецслужби різних країн викрили міжнародну мережу хакерів

Нагадаємо, що СБУ та Федеральне бюро розслідувань (ФБР) спільно з правоохоронними органами Великої Британії та Європейського Союзу 30 травня провели масштабну спецоперацію з викриття мережі хакерів у 8 країнах Європи.

Advertisement

Про це повідомлялося в преслужбі СБУ.

Як зазначалося, внаслідок спільних дій викрито більше 30 учасників транснаціональних хакерських угруповань, які займалися розробкою та розповсюдженням зловмисного програмного забезпечення, зокрема, "Pikabot", "System BC", "Bumblebee", "Smokeloader" та "IcedID". Хакери зламували мережі відомих компаній, а потім продавали доступ до них іншим зловмисникам. Серед них і російські угруповання "BlackBasta", "Revil" та "Conti".