Росія може використати «замороження війни», щоб підготуватися до нового наступу на Україну. 

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни. 

Західні ЗМІ продовжують писати начебто Володимир Путін зацікавлений у припиненні вогню в Україні шляхом переговорів. 

Путін досі не зацікавлений у змістовних переговорах, - ISW

Однак аналітики ISW вважають, що риторика Москви та військові дії Росії показують - Путін досі не зацікавлений у змістовних переговорах і будь-якому врегулюванні, «яке завадило б йому домагатися руйнування незалежної української держави». 

Advertisement

В ISW зауважили, що військова інтервенція Росії в Криму і на Донбасі у 2014 році порушила численні міжнародні зобов'язання Росії щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України. Йдеться також про визнання Росією України як незалежної держави в 1991 році й Будапештський меморандум 1994 року, в якому Москва зобов'язалася не підривати суверенітет і територіальну цілісність України. 

Розвідка США: удари України вглиб РФ можуть спровокувати російську агресію в Європі
Більше по темі

Розвідка США: удари України вглиб РФ можуть спровокувати російську агресію в Європі

Розвідка США припускає, що удари України далекобійною зброєю по Росії можуть спровокувати диверсії в Європі та атаки на військові бази США.

Росія буде використовувати перемир'я для відновлення власних сил

На думку аналітиків, немає підстав вважати, що Кремль дотримуватиметься будь-яких угод щодо поваги цілісності й суверенітету України.

Натомість певні в ISW, будь-яке перемир'я Росія буде використовувати для відновлення власних сил та нового наступу. 

Advertisement

«Припинення вогню не заважає Росії відновити наступальну кампанію зі знищення української державності, і Росія використає будь-яке припинення вогню для підготовки до майбутніх наступальних операцій на території України», - наголошують в ISW.

Аналітики не виключають, що Кремль продовжуватиме вдавати зацікавленість у переговорах у критичні моменти війни. 

Таким чином Москва хоче вплинути на ухвалення рішень щодо підтримки України з боку західних партнерів. Також Росія продовжуватиме зусилля, аби добитися попереджувальних поступок від Заходу.

Advertisement

В ISW вважають, що припинення вогню, безумовно, надало б Україні власні можливості для вирішення питань формування Збройних сил і розвитку оборонної промисловості. 

Однак у Кремлі небезпідставно очікують, що заморожений фронт зробить підтримку України менш нагальною і важливою для Заходу та дозволить Росії випередити Україну в підготовці до відновлення бойових дій.