Згідно з аналізом RDNA-3, для відновлення України після російської агресії необхідно виділити 486 мільярдів доларів. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За словами урядовця, позиція України незмінна та принципова — «Росія повинна за все заплатити сповна». 

«Триває боротьба за свободу України. Але вже зараз ми плануємо відновлення, залучаємо до цього партнерів та шукаємо ресурси... Президент Володимир Зеленський поставив чітке завдання — зробити так, щоб заморожені на Заході російські активи були спрямовані на користь України», - наголосив Прем’єр-міністр.

Advertisement

 

 

Заморожені російські активи від G7

Президент Володимир Зеленський поставив чітке завдання — зробити так, щоб заморожені на Заході російські активи були спрямовані на користь України, зазначає Шмигаль.

Боррель засудив постачання іранських ракет Росії
Більше по темі

Боррель засудив постачання іранських ракет Росії

ЄС розглядає постачання балістичної зброї Росії як пряму загрозу для європейської безпеки.

Країни G7 визначаться із позицією щодо заморожених російських активів до саміту «Великої сімки» у червні. 

«Скоріше за все, ця дискусія закінчиться десь приблизно до кінця травня. Буде досягнутий якийсь компроміс, який потім оформлять неформальним рішенням країн G7, який потім вони імплементуватимуть у себе в кожній країні», - розповів міністр юстиції, Денис Малюська, в ефірі телемарафону.

Advertisement

Прибутки від заморожених активів РФ підуть на відбудову

Прибутки від російських заморожених активів навряд чи підуть на закупівлю зброї для України. Про це у квітні повідомив радник керівника Офісу президента Владислав Власюк. 

«Прибутки від розміщених активів, це 7-8 млрд доларів на рік в Європейській зоні, які Росія генерує з розміщених в Європейському союзі коштів, я думаю, реалістично говорити, що ці кошти будуть використовуватися або на пряму допомогу бюджету, або на відбудову. Але навряд чи на зброю», - заявив Власюк.