Росія заявила, що готова передати тіла українських військовополонених, які начебто загинули на борту російського літака Іл-76 в авіатрощі 24 січня.
Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова заявила російському медіа “РИА. Новости”, що вона перебуває в контакті з представниками України у справі про падіння літака, і що "українська сторона цікавилася можливістю передачі тіл".
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
“Для цього все необхідне з точки зору процедури є.... Тіла можуть бути передані згідно з процедурами, які існують”, - сказала Москалькова.
Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МОУ), повідомив Kyiv Post, що “робота в цьому напрямку ведеться”.
“Україна неодноразово зверталась до держави-агресора з приводу тіл загиблих нібито українських військовополонених на борту Іл-76”, - сказав Юсов у розмові з Kyiv Post.
Кіберфахівці ГУР атакували російський «МТС-банк» - джерела
За словами Москалькової, це питання вона обговорює з уповноваженим Верховної Ради України Дмитром Лубінцем, якому до цього нібито "дала всі відповіді на запитання про інцидент".
“Щодо тіл − я одразу ж повідомила, що в нас є підтвердження і всі ДНК, які, за висновком експертизи, дають змогу зробити ідентифікацію особи”, - додала Москалькова.
Втім, Лубінець зазначив, що Москва "вчергове починає спекулювати на темі падіння ІЛ-76".
"Але й досі на мою вимогу Росія не передала офіційних списків, не підтвердила факт, не надала доступ міжнародним організаціям до місця трагедії", - сказав він.
24 січня цього року російський літак Іл-76 впав на заході Бєлгородськой області Росії, врізавшись у землю гігантською вогняною кулею, і, скоріш за все, всі, хто був на борту, загинули.
Міністерство оборони Росії заявило, що на борту літака начебто перебували 65 українських військовополонених, захоплених за час повномасштабного вторгнення, троє супроводжуючих, а також шість членів екіпажу.
Втім Генеральний штаб ЗСУ тоді заявив, що "продовжить знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку".
Міноборони РФ також стверджувало, що українські сили, дислоковані в прикордонному районі Харківщини, випустили дві ракети по російському транспортному літаку.
Тоді у розвідці заявили, що не мають достовірної інформації стосовно того,хто насправді перебував на борту літака.