Держсекретар США Ентоні Блінкен у четвер, під час зустрічі з південнокорейськими високопосадовцями, засудив Північну Корею за постачання нею зброї для допомоги російському вторгненню в Україну.
Сполучені Штати, Південна Корея та Японія останніми тижнями неодноразово критикували Пхеньян за допомогу Росії у її «спецвоєнній операції» проти України, а Сеул заявив, що Північна Корея вже передала Москві мільйон артилерійських снарядів.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Блінкен перебуває в Сеулі після зустрічі міністрів закордонних справ Великої сімки в Японії. У четвер у Сеулі він зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем.
Вони «рішуче засудили надання військового обладнання та боєприпасів Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР) Російській Федерації для використання у її війні проти України», – йдеться в тексті протоколу зустрічі Блінкена з Юн Сук Йолем у Державному департаменті США.
Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом
Блінкен додав, що «також подякував президенту Юну за обіцянку Південної Кореї надати гуманітарну допомогу народу Гази».
Після бурхливого туру Близьким Сходом для обговорення війни Ізраїлю з ХАМАС головний дипломат США відвідує Азію.
Раніше в четвер Блінкен зустрівся з радником з національної безпеки Південної Кореї Чо Те Йонгом.
Згідно з повідомленням Державного департаменту, він висловив вдячність за «зобов'язання Південної Кореї надати допомогу Україні».
Давні союзники Росія та Північна Корея наразі перебувають під міжнародними санкціями – перша через вторгнення в Україну, а Пхеньян через його ядерну та ракетну програми.
Їх зростаюча військова співпраця є джерелом глибокого занепокоєння для України та її союзників, особливо після вересневого саміту північнокорейського лідера Кім Чен Ина з президентом Росії Володимиром Путіним.
Південна Корея заявила, що Пхеньян надає зброю в обмін на російські космічні технології, які мають допомогти йому вивести на орбіту військовий супутник-шпигун.
«Ми глибоко занепокоєні тим, що Росія надає Пхеньяну в обмін на зброю та боєприпаси, які вона отримує», – сказав Блінкен у Токіо.
Минулого місяця Кремль заявив, що «немає доказів» того, що Північна Корея надсилає зброю Росії.
«Враховуючи це відновлення співпраці між Північною Кореєю та Росією, Південна Корея, зрозуміло, хоче продемонструвати підтримку США та підтвердити зобов’язання підтримувати санкції ООН», – сказав AFP Бенджамін А. Енгель, професор Сеульського національного університету.
«Цей візит має саме таку мету».
У другій половині дня Блінкен також зустрінеться зі своїм південнокорейським колегою.
«Оновлений альянс»
Південна Корея є потужним експортером зброї, але традиційна політика забороняє їй надсилати зброю в зони активних збройних конфліктів.
Проте очікується, що на неї продовжуватиме тиснути США, спонукаючи переглянути цю позицію, кажуть аналітики.
«Оскільки конфлікт на Близькому Сході та російська війна проти України впливають на весь світ, модернізована співпраця альянсу має набувати все більш глобального масштабу», – сказав AFP Лейф-Ерік Ізлі, професор Університету Ева в Сеулі.
Південна Корея посилила співпрацю зі Сполученими Штатами у сфері безпеки за керівництва адміністрації Юна перед лицем зростаючих загроз з боку Північної Кореї.
Це включає широкомасштабні військові навчання за участі тисяч військовослужбовців із залученням стратегічних засобів, зокрема американських важких бомбардувальників дальньої дії.
Минулого місяця бомбардувальник B-52 ВПС США, здатний нести ядерну зброю, здійснив неочікувану посадку в Південній Кореї менш ніж через тиждень після візиту туди американського атомного авіаносця.
Візит Блінкена є «ще одним доказом» зміцнення двостороннього альянсу, сказав Ізлі.
Міністр оборони США Ллойд Остін також планує відвідати Південну Корею цього місяця.