Олгяд:
- Внаслідок удару по АЕС постраждали 20 осіб, виведені з ладу радіаційні монітори та електропостачання
- Новий лідер республіканців у Палаті представників має "дуже погану" репутацію щодо допомоги Україні
- Росіяни продовжують перемагати в Авдіївці, але заплатили величезну ціну
- На східному березі Дніпра зафіксовано стабільне зростання активності ЗСУ
- Виробництво безпілотників зросте до "десятків тисяч" на місяць, - міністр
Зеленський заявив, що Хмельницька атомна станція "ймовірно" була ціллю навмисної атаки російських безпілотників
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
У середу в результаті атаки безпілотника на атомну електростанцію в Славуті на заході Хмельницької області було поранено 20 осіб, повідомили Міністерство енергетики та інші урядові джерела. Також було пошкоджено інфраструктуру та виведено з ладу лінії електропередач, які обслуговували місцевих мешканців.
У своєму вечірньому зверненні до народу президент Володимир Зеленський заявив, що атомна електростанція була "найбільш вірогідно" метою російських безпілотників.
"Цей удар у напрямку АЕС – чергове нагадування для всіх наших партнерів, наскільки важливо посилювати українську ППО, - сказав Зеленський, - й наскільки небезпечно, коли Росія може обходити світові санкції.
Хроніка війни в Україні. 12 лютого: “Справжнє пекло”
“Багато компонентів і в ударних дронах, які застосовують російські терористи, і в ракетах – походженням з інших країн, від різних компаній, зокрема від західних компаній. Дієвість санкцій проти Росії – це буквально захист від тероризму..”
Атомна станція розташована приблизно на півдорозі між Києвом і Львовом, що дуже далеко від лінії фронту.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), ядерний наглядовий орган ООН, заявило, що вибух не зруйнував роботу станції і не створив загрози витоку радіації, але деякі станції радіаційного моніторингу за межами станції були знеструмлені, так само як і електромережа, що з'єднує понад 1 000 мешканців прилеглих міст.
Українські системи протиповітряної оборони збили 11 безпілотників у цьому районі в середу, заявив Зеленський і військові джерела. Стверджується, що вибухи на заводі були спричинені падінням уламків безпілотників, підірваних українською артилерією.
Overnight, Russian drones attacked the city of Slavuta in the Khmelnitskyi region. We have shot them down, but their fragments shattered windows, doors, and roofs. Two dozen residents were harmed. They received necessary assistance.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) October 25, 2023
The Khmelnytskyi Nuclear Power Plant, however,… pic.twitter.com/qt7YnVbQmZ
Новий лідер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон уникнув згадки про Україну у своїй урочистій промові
У своєму вступному слові в якості нового спікера Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (Республіканська партія Луїзіани) оголосив про негайне обговорення допомоги Ізраїлю в Палаті представників, згадав про нестабільність у Східній Європі, але не зробив жодної прямої згадки про Україну.
Його ультраправі колеги на Капітолійському пагорбі, які, по суті, так би мовити, "запросили на танець" цю відносно невідому фігуру, все голосніше вимагають скоротити фінансування оборони України на користь Ізраїлю.
Як зазначалося раніше в Kyiv Post, права група "Республіканці за Україну" присвоїла Джонсону оцінку "дуже погано" у своєму табелі про голосування представників.
Навіть кумир неоконсерваторів Білл Крістол, засновник журналу Weekly Standard і колишній керівник апарату колишнього віце-президента-республіканця Дена Куейла, поставив Джонсону незадовільну оцінку за зобов'язання щодо України.
Оперативна ситуація на Авдіївському напрямку
У середу російські війська здобули додаткові успіхи навколо стратегічно важливого міста Авдіївка, повідомляє Інститут дослідження війни (ISW). Протягом останнього тижня російські війська повільно, але впевнено просувалися вперед, алта й заплатили за це дуже високу ціну.
💥BOOM💥
— Tonya Levchuk 🇺🇦🇺🇸 (@TonyaLevchuk) October 24, 2023
📍Avdiivka front, is hell on earth…for russians 🐷☠️🪦
It’s absolutely worth watching!
🫶🏻‼️ Enjoy and please support my fundraiser for evacuation vehicles for 🇺🇦 frontlines 🎯🚙➡️ https://t.co/2u2EABL1JD
🦅 Video footage from the drone y’all help to purchase 🫶🏻💪🏻🇺🇦… pic.twitter.com/QehWyNiS6V
ISW звернув увагу на повідомлення "провідного" російського блогера, який у середу заявив, що російські війська досягли "серйозного тактичного успіху" на підступах до Авдіївки та поблизу Степового і просунулися до залізничної лінії на північ від Авдіївки. Інший російський військовий блогер стверджує, що російські війська просуваються від Красногорівки до Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки).
Опубліковані у вівторок геолокаційні кадри свідчать про те, що російські війська дійсно просунулися на північний захід від Красногорівки (5 км на північний захід від Авдіївки), зазнавши при цьому втрат.
Нещодавні результати багатоденної битви навколо відомого сміттєзвалища "Террикон" залишаються неясними. Російські джерела в цілому стверджують, що їхні сили контролюють терикон. Таке ж спостереження опублікував і один із українських військових оглядачів. Але офіційні українські джерела, такі як голова Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Віталій Барабаш, заперечують ці твердження, і продовжують називати цю територію "сірою зоною".
Росіяни зазнали значних втрат, велику кількість їхньої бронетехніки було знищено. У понеділок, як зазначає ISW, український офіцер запасу опублікував супутникові знімки, які підтверджують, що Москва втратила понад 109 одиниць військової техніки під Авдіївкою в період з 10 по 20 жовтня. За його словами, більшість російських втрат - це "насамперед бойові броньовані машини, такі як БМП-1, БМП-2 і МТ-ЛБ; танки Т-72, Т-64 і Т-80; бронетранспортери БТР; та інші транспортні засоби". Він також зазначив, що "втрати техніки навколо Авдіївки перевищили втрати російської техніки під час невдалої переправи через Сіверський Донець у травні 2022 року і, ймовірно, перевищать втрати російської техніки в районі Вугледара в період з листопада 2022 року по квітень 2023 року". Він додав, що за іншими оцінками, російські війська втратили близько 200 одиниць військової техніки під Авдіївкою.
Оперативна ситуація біля річки Дніпро
Низка російських джерел у середу повідомила, що українські сили на східному (лівому) березі Дніпра провели "більш масштабні, ніж зазвичай" наземні операції і продовжують утримувати позиції на цій ділянці.
Однак битва за лівобережне село Кринки триває, і її результати поки що незрозумілі. Один постійний спостерігач і російський військовий блогер повідомив, що "підрозділи російської 810-ї морської піхотної бригади (Чорноморський флот) витіснили українські сили з Кринок", тоді як українські сили активізували наземні операції з позицій у болотах на північ від Олешків (4 км від Дніпра) у вівторок ввечері.
Цей блогер також стверджував, що "українська штурмова група досягла північної частини Піщанівки, але російські війська витіснили її з населеного пункту", зазначає ISW. Тим часом інший блогер стверджував, що українські сили "просунулися від Антонівського залізничного мосту ближче до Підстепного".
Київ планує наростити виробництво безпілотників до десятків тисяч на місяць
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України заявив на форумі НАТО в середу, що Київ поставив собі за мету збільшити виробництво вітчизняних безпілотників до десятків тисяч на місяць до кінця 2023 року, повідомляє Reuters.
"До кінця цього року це будуть десятки тисяч на місяць. І це те, що ми розвиваємо навіть швидше, ніж звичайні бойові боєприпаси і бойове озброєння", - сказав міністр Олександр Камишін.
За його словами, нарощування виробництва в умовах, коли багато промислових районів України перебувають під ударом, є, безумовно, складним завданням, але, незважаючи на це, виробництво боєприпасів в Україні збільшилося під час російського вторгнення.
Тактичне використання безпілотників стало настільки визначальним в українському контрнаступі, що минулого місяця голова Військового комітету НАТО на саміті альянсу зазначив, що "Україна трансформувала ведення сучасної війни". ЄС також інвестує мільярди євро в технології безпілотників.
Але на даний момент Україна продовжує сильно залежати від іноземних виробників двигунів для безпілотників, зазначає Reuters.