Атаки України ракетами ATACMS по аеродромах у Бердянську та Луганську, ймовірно, повпливають на здатність Росії як захищатися, так і наступати на фронті.
Про це повідомляє Міноборони Британії у Twitter.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Британська розвідка поки не може назвати остаточні втрати РФ після ударів України. Водночас розвідники припускають, що було знищено 9 російських військових вертольотів у Бердянську та 5 - у Луганську.
У розвідці зауважують, що росіяни використовують Бердянськ як передову оперативну базу на півдні України. Місто є важливим логістичним вузлом, від якого залежить як наступальна, так і оборонна спроможність російських військ.
"Якщо це буде підтверджено, цілком ймовірно, що ці втрати вплинуть на здатність Росії як захищати, так і вести подальшу наступальну діяльність на цьому напрямку", - вважають у британському міністерстві.
Норвегія більше не гарантуватиме автоматичний притулок для українців
Розвідка наголошує, що компенсувати втрати авіації буде складно у короткій та середньостроковій перспективі. А втрати вертольотів посилять тиск на російських льотчиків і літаки, які і так виснажені через війну.
"Існує реалістична ймовірність того, що цей удар змусить Росію знову перенести свої операційні бази та вузли управління далі від лінії фронту, збільшивши навантаження на логістичні ланцюги", - сказано у зведенні.
Нагадаємо, у мережі з'явилися супутникові знімки наслідків атаки Збройних сил України далекобійними ракетами ATACMS по тимчасово окупованому росіянами Міжнародному аеропорту "Луганськ".
17 жовтня українські військові підтвердили удар по аеродромах росіян у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську. У мережі у середу з'явилися супутникові знімки аеродрому Бердянська після влучання ATACMS.
Видання The Washington Post написало, що ЗСУ для атаки використовували далекобійні ракети ATACMS. Згодом президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні підтвердив застосування ATACMS в Україні. Передачу ракет підтвердили й у Білому домі.