Українські спортсмени були до сліз зворушені теплою зустріччю на відкритті міжнародних ігор для поранених військовослужбовців.

У VI Іграх Нескорених, які проходять у німецькому місті Дюссельдорф з 9 по 16 вересня, беруть участь 600 спортсменів з 22 країн — у тому числі й 25 представників України, які змагаються в 10 видах спорту. Це легка атлетика, стрільба з лука, веслування на тренажерах, паверліфтинг, волейбол сидячи, плавання, велоспорт, баскетбол і регбі на візках, а також настільний теніс.

Advertisement

Ігри були започатковані в 2014 році з ініціативи британського принца Гаррі, герцога Сассекського. Українці почали брати участь в Іграх із третього року, тож нинішні Ігри стали для них четвертими.

У суботу українська делегація на чолі з міністеркою в справах ветеранів Юлією Лапутіною провела прес-конференцію, яка продемонструвала надзвичайну підтримку України міжнародною спільнотою.

Овації в залі почали лунали ще до того, як пані міністерка та члени української делегації Юлія «Тайра» Паєвська, Юлія Шевчук та Назар Вознюк узяли слово. Усі троє, здавалося, були трохи здивовані таким теплим прийомом.

Advertisement

Прес-конференція національної збірної України на Іграх Нескорених

Зліва направо: Назар Вознюк, Юлія Паєвська, Юлія Лапутіна, Юлія Шевчук

Фото: Ігри Нескорених

Лапутіна зі сльозами на очах від усієї України висловила глибоку вдячність за надану міжнародну підтримку й щиро подякувала всім, хто зробив можливим участь українських спортсменів.

Потім вона підкреслила: «Проте нам важко знаходитись тут, поки наші сини, доньки, батьки та брати на передовій захищають свободу нашої країни».

Advertisement

За її словами, вона переконана в тому, що Україна може претендувати на перемогу «не лише у військовому, а й моральному плані», що і є філософією Ігор Нескорених. 

На її прохання вшанувати пам’ять загиблих воїнів України хвилиною мовчання встали всі присутні.

Юлія Паєвська з позивним «Тайра» — українська фельдшерка, яку три місяці утримували та катували в російському полоні.

Вона підкреслила, що попри величезний біль, вона залишається непохитною і незламною, і що дух цих Ігор надає їй надію, силу та впевненість.

Перед тим, як стати бойовим медиком, Юлія Шевчук будувала кар’єру в сфері науки. Вона розповіла про свою мотивацію участі в Іграх.

Advertisement

«Нас ніщо не може стримати чи зупинити. Ми долаємо всі перешкоди, бар’єри нас окриляють… цей дух допоможе нам перемогти [у війні], і це і є Ігри Нескорених». 

Назар Вознюк у мирному житті був юристом, але пішов добровольцем на фронт. Він зазначив, що був приголомшений підтримкою, яку побачив у цьому німецькому місті.

За його словами, українські прапори майорять на вулицях, у вікнах, у трамваях і на місці проведення ігор на Меркур-Шпіль-арені. 

Він відзначив, що Ігри роблять його сильнішим і дають надію на нормальне життя після війни.

Результати України на сьогодні

Після завершення другого дня змагань у понеділок 11 вересня мала в заліку 10 медалей:

Неділя, 10 вересня

      Золото — Олександр Маковей, штовхання ядра ІФ8

      Срібло — Володимир Гера, штовхання ядра ІФ7

Advertisement

      Срібло — Микола Заріцький, метання диска IF1

      Срібло — Максим Зубов, паверліфтинг IP6

      Бронза — Вадим Мазніченко, штовхання ядра IF6

      Бронза — Володимир Товкис, метання диску ІФ2

Паверліфтинг ІП3-ІП5 — Юлія Паєвська посіла 12 місце.

Збірна України з регбі на візках перемогла Італію, поступилася Великій Британії та ще має зіграти з Францією.

Понеділок, 11 вересня

      Золото — Микола Заріцький, штовхання ядра IF1

      Срібло — Володимир Гера, диск IF7

      Срібло — Максим Дмитраш, стрибки в довжину IJ5

Advertisement

      Бронза — Віталій Бородавка, біг на 100 метрів IT7

Як класифікують спортсменів?

Класифікація або категоризація за ступенем тяжкості травми, отриманої спортсменом, є складним процесом, оскільки довідник Ігор Нескорених налічує 55 сторінок.

Метою такої системи категоризації є сприяння участі в Іграх шляхом мінімізації впливу травм на результат змагань. 

Використовувана система описується як «функціональна система» — це означає, що основними факторами, які визначають категорію, є не діагноз і медична оцінка, а те, наскільки порушення здоров’я людини впливає на її продуктивність.

Функціональна система є специфічною для окремих видів спорту, оскільки травма може мати значний вплив на один вид спорту, але бути відносно незначним фактором в іншому.

У довіднику Ігор Нескорених наведено приклад того, що вплив ампутації обох рук нижче ліктя на результати в плаванні був би відносно великим у порівнянні з впливом, який така травма мала б на біг.

Програма заходу

Підсумки семи днів змагань: 

https://invictusgames23.de/media/games_schedule_ig23_v2_as_at_june_2023.pdf