Володимир Путін виступив на пленарному засіданні Східного економічного форуму у Владивостоці. Хоча він і порушив економічні питання, його промова запам'ятається іншими заявами. Kyiv Post представляє ключові тези, зроблені російським президентом.

1.     Про контрнаступ України

Путін знехтував важливістю отримання Україною винищувачів F-16 від західних союзників, заявивши, що це лише "затягне конфлікт". 

Advertisement

"Зараз ми не будемо говорити – провал, не провал. Результатів немає. Є великі втрати. З початку цього контрнаступу втрати особового складу становлять 71,5 тисячі осіб. За їхніми словами, вони хочуть досягти результату будь-якою ціною. Іноді здається, що це

не їхні люди. Мені командири постійно про це розповідають безпосередньо з поля бою [ми телефонуємо їм], – сказав Путін.Ось вони збираються постачати F-16. Щось зміниться? Ні. Це тільки затягує конфлікт". 

Росіяни активніше за всіх поширюють фейки про вибори президента у США
Більше по темі

Росіяни активніше за всіх поширюють фейки про вибори президента у США

Метою цієї підривної діяльності є вплив на "хиткі штати".

2.     Півмільйона російських новобранців

Путін заявив, що за минулий рік російська армія рекрутувала понад півмільйона людей як мобілізованих, так і добровольців – для участі в бойових діях в Україні. 

Advertisement

Хоча перша хвиля мобілізації призвела до еміграції, Путін запевняв, що добровольці вступали до лав армії щодня.

"У нас була часткова мобілізація... Ми призвали 300 000 чоловік. Зараз, за останні шість-сім місяців, 270 000 осіб добровільно підписали контракт на службу в російській армії, – сказав Путін. – Більше того, процес продовжується, щодня приходять підписувати контракти 1 000 - 1 500 осіб". 

Відповідаючи на питання про те, чи буде в Росії ще одна хвиля мобілізації, він не став прямо заперечувати таку можливість, але сказав: 

"Наші чоловіки, знаючи, що їх чекає на фронті, все одно свідомо і добровільно йдуть захищати Батьківщину". 

Advertisement

3. Применшення значення падіння рубля 

На тлі падіння вартості російського рубля Путін применшив значення кризи.

"Це питання вимагає власного ретельного дослідження з боку Центрального банку і російського уряду та фінансових органів", – сказав Путін на Східному економічному форумі.

"Але в цілому я не думаю, що ми маємо справу з абсолютно нездоланними проблемами чи труднощами", – додав він.

4. Судові справи Трампа – це "політично вмотивоване переслідування"

Путін охарактеризував судові процеси проти колишнього президента США Дональда Трампа як "політично вмотивоване переслідування" і заявив, що вони демонструють "гнилість" американської системи. 

"Що стосується переслідування Трампа, то для нас, в нинішніх умовах, це добре, тому що це показує гнилість американської системи, – сказав Путін. – Це політично вмотивоване переслідування свого конкурента. І це показує, хто з нами воює ... Як казали в радянські часи: " звіряче обличчя американського імперіалізму"".

Advertisement

Він також звинуватив Вашингтон у розпалюванні антиросійських настроїв серед звичайних американців: "Нинішня влада налаштувала американське суспільство в антиросійському дусі".

5. Невизначеність Путіна щодо участі у виборах 2024 року 

Путін відмовився відповідати на запитання про те, чи буде він балотуватися на другий термін у 2024 році.

"Згідно з законом, парламент повинен прийняти рішення [щодо президентських виборів] наприкінці року. Коли рішення буде прийняте, буде оголошена дата виборів, тоді й поговоримо", – сказав Путін.

Advertisement

6. Вторгнення радянських військ до Чехословаччини та Угорщини було "неправильним".

Коментуючи звинувачення щодо дій Радянського Союзу в Угорщині в 1956 році та Чехословаччині в 1968 році, Путін назвав цю політику Радянського Союзу "помилковою".

Модератор процитував заяви чеської та угорської влади про те, що "СРСР виступав колонізатором, коли вводив танки в Прагу і Будапешт". 

"Ми вже давно визнали, що ця частина політики Радянського Союзу була помилковою і призвела лише до ускладнення відносин. Неможливо робити щось у сфері зовнішньої політики, що явно суперечить інтересам інших народів. Але саме на ці граблі, якщо говорити про граблі, наступають провідні країни Заходу, і в першу чергу США", – заявив Путін.

Advertisement

7. Зброя за "новими фізичними принципами" 

Путін заявив, що Росія працює над створенням зброї "за новими фізичними принципами". За його словами, така зброя "забезпечить безпеку будь-якої країни в найближчій історичній перспективі" 

Щоправда, глава Кремля не уточнив, про яку саме зброю йдеться.

За даними ТАСС, зброя, створена на нових фізичних принципах, передбачає застосування принципово нових або раніше не застосованих технологій і принципів роботи. 

Ці категорії озброєнь зазвичай охоплюють такі технології, як лазери, інфразвук, радіочастоти та інші інновації, які ще тільки розвиваються.