Новий Почесним консулом Італії в Одесі призначено Владислава Штамбурга – підприємця з Дніпра, що займається імпортом і експортом. Про це 26 серпня було офіційно повідомлено в Gazzetta Diplomatica і на Facebook-сторінці посольства України в Римі.
Італія не мала свого дипломатичного представництва в Одесі від часу закінчення Другої світової війни. До війни численною італійською громадою Одеси та місцевими італійськими школами, які радянська влада хотіла закрити, опікувалося Генеральне консульство Королівства Італії.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
28 квітня Міністерство закордонних справ України офіційно передало новому Почесному консулу Італійської Республіки в Одесі екзекватуру (так званий "консульський патент" – документ, яким держава приймає й визнає консула іншої держави, надає йому імунітет і дозволяє йому виконувати свої функції на її території і вести законну діяльність в рамках державної системи).
Суперечки через звернення до ЮНЕСКО щодо порятунку культурної спадщини Одеси
Заступник міністра Андрій Мельник у присутності Посла Італійської Республіки в Україні П'єра Франческо Дзадзо і директора протокольного відділу МЗС України Ростислава Троненка ознайомився з текстом екзекватури і побажав Почесному консулу плідної співпраці, спрямованої на поглиблення українсько-італійських відносин.
Посол Італії зазначив: “Ми дуже раді, що керівництво України охоче прийняло нашу пропозицію призначити почесним консулом Владислава Штамбурга – визнаного професіонала, доброго друга Італії, який зможе надавати важливу підтримку нашим співвітчизникам та італійським компаніям в Одесі і в цьому консульському окрузі. Призначення пана Штамбурга є першим кроком до створення мережі почесних консульств Італії в Україні – дієвої структури на службі італійської держави, яка зможе надавати підтримку на великій території України в майбутній відбудові країни, про що було вкотре наголошено на двосторонній конференції 26 квітня 2023 року. Італія має намір відігравати провідну роль у процесі відродження Україні”.
Відкриття дипломатичного представництва свідчить про зростання зацікавленості Італії в цьому портовому місті, яке наприкінці XVIII століття допомагали будувати численні італійські іммігранти. 11 серпня Рада міністрів Італії оголосила про рішення уряду взятися за відновлення Преображенського собору – найважливішого храму морської столиці України, який сильно постраждав від влучання російської ракети 23 липня.