У Російської Федерації зараз залишається щонайменше 585 ракет (без урахування Х-22), які стріляють на відстань понад 500 кілометрів і якими ворог найчастіше атакує різні регіони України.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Про це представник ГУР Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький розповів виданню РБК-Україна.
«Якщо говорити про балістичні та крилаті ракети «Іскандер», то, за нашими даними, їх зараз є приблизно 270 одиниць. Запаси «Калібрів» - це орієнтовно 140 ракет. Х-101 у них менше, водночас загальна кількість Х-101, Х-555 і Х-55 з бойовою частиною, то, за нашими підрахунками, їх є близько 100 ракет», - сказав представник ГУР.
У росіян у запасах може бути ще приблизно 75 одиниць «Кинжалів», додав він. За словами Скібіцького, на сьогодні росіяни менше використовують Х-101 порівняно з осінню минулого року. По-перше, вони змушені зважати на критичну межу, тобто економити запаси цих ракет.
Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом
«Згідно з планами, росіяни можуть виробляти близько 40 ракет Х-101 щомісяця, але ми вже чітко знаємо, що ці плани в них не виконуються. Насамперед це пов'язано з дефіцитом іноземних комплектуючих», - зауважив представник ГУР.
По-друге, Росія намагається накопичити запаси цих ракет, які вважаються більш точними та ефективними, якщо порівнювати, наприклад, з крилатими ракетами Х-555, Х-22 або навіть «Калібрами», які українські сили успішно збивають.
Попри сподівання українців, РФ від початку весни змогла не просто зайнятись накопиченням ракет, а й нарощенням їх виробництва.
«Крім шести «Кинжалів», росіяни загалом запланували виробити в серпні 30 балістичних ракет «Іскандер-М», 12 крилатих «Іскандер-К», 20 «Калібрів», близько 40 Х-101», - зауважив Скібіцький.
Росіяни також вдосконалюють крилаті ракети Х-22, перероблені зразки мають новий індекс - Х-32.
«За нашими даними, росіяни можуть поставляти не більше 10 одиниць таких модернізованих ракет щомісяця", - сказав розвідник.
Він також уточнив, що через обмеженість запасів та виробництва певних видів ракет Росія змушена переглядати тактику ударів. Росіяни тепер чергують класи ракет і більш ретельно вибирають цілі та значну увагу приділяють визначенню маршрутів прольоту крилатих ракет та БПЛА з метою подолання системи ППО України.
«Вони почали швидше ухвалювати рішення про нанесення ударів. Наприклад, коли вони отримують інформацію про необхідність термінового ураження цілі, тоді застосовуються більш точні швидкісні ракети, які нашим підрозділам Протиповітряної оборони важче збити, як це, наприклад, було нещодавно в Чернігові, де вдарили крилатою ракетою «Іскандер-К», - розказав представник розвідки.
За словами представника ГУР, ракетні бригади "Іскандерів" розташовані вздовж усього кордону - у Ростовській, Курській, Бєлгородській областях, а також на наших окупованих територіях, зокрема в Криму.
«Відповідно, під загрозою знаходяться ті наші області та райони, які ближче до лінії фронту та українсько-російського кордону, адже час підльоту цих ракет до цілі становить лічені хвилини. Швидко відреагувати на їхнє застосування вкрай складно. Ворог вчиться, починає застосовувати нові підходи і тактичні прийоми. І найімовірніше, зараз росіяни змінюють методику вибору цілей на нашій території», - додав Скібіцький.
Він також розповів, що росіяни почали працювати над тим, щоб налагодити потужне виробництво безпілотних літальних апаратів на своїй території.
«Після останніх атак "шахедів" ми виявили в них елементи, які вказують на те, що фінальний етап збору цих БПЛА відбувається вже на території Росії. Про це зокрема свідчить збільшення кількості російських деталей у дронах», - зауважив Скібіцький.
Розвідник нагадав про плани агресора, якими передбачено нарощення виробництва «шахедів» на території Росії.
«Водночас під час однієї з російських виставок ВПК було заявлено, що Москва хоче освоїти приблизно 60 БПЛА різних модифікацій до 2030 року», - розповів представник ГУР.
Попередні дані ГУР свідчать про те, що противник запланував у другому півріччі цього року виготовити 1300 одиниць так званих "Герань-2", тобто "шахедів". Для них планується застосовувати комплектуючі як іноземного, так і власного виробництва.
«Проте в реальності Росія на сьогодні не здатна виготовляти таку кількість БПЛА», -розповів Скібіцький.