Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні, 26 липня, скликає засідання нещодавно утвореної Ради Україна-НАТО, яке відбудеться на прохання української влади.
Єдиною темою на порядку денному є Чорноморська зернова угода, з якої Росія вийшла минулого тижня, а після того завдала численних ракетних ударів по українському портовому місту Одеса.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
На вихідних президент Зеленський попросив Столтенберга скликати засідання новоствореної Ради Україна-НАТО, яка вперше засідала під час великого саміту НАТО у Вільнюсі на початку цього місяця.
«Сторони зустрінуться, щоб провести консультації щодо останніх подій і обговорити транспортування українського зерна Чорним морем», – повідомила агентству DPA речниця НАТО Оана Лунгеску, повідомляє Deutsche Welle.
День гідності та свободи: Володимир Зеленський опублікував відео
Зустріч відбудеться на рівні послів.
Під час свого вечірнього звернення 22 липня Зеленський повідомив, що на зустрічі йтиметься про подолання кризової ситуації в Чорному морі та забезпечення сталої роботи «зернового коридору».
«Я говорив з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом... про агресивні кроки Росії в Чорному морі», – сказав він.
«Будь-яка дестабілізація в цьому регіоні та порушення наших експортних шляхів означатимуть проблеми з відповідними наслідками для всіх у світі. Цінова криза – найменший із можливих наслідків».
Раніше Україна заявляла, що готова продовжувати експорт зерна зі своїх південних портів і після виходу Москви з угоди. Київ закликав ООН і сусідні країни забезпечити безпечне проходження вантажів за допомогою спільного патрулювання Чорного моря.
Росія зірвала зернову угоду, яка дозволила Україні експортувати зерно зі своїх чорноморських портів, і це призвело до значного зростання світових цін на зернові. А це, своєю чергою, позбавляє 400 мільйонів людей у всьому світі вкрай необхідних їм харчові продукти.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну минулого року призвело до того, що українські порти на Чорному морі були заблоковані військовими кораблями ВМС РФ до тих пір, коли угода, укладена за посередництва ООН і Туреччини та підписана в липні 2022 року, дозволила транспортування життєво важливих партій зерна з українського порту Одеса та кількох інших південноукраїнських портів.