У ході нещодавнього розслідування, проведеного телекомпанією RTVI, з'ясувалося, що пов'язані з хазяїном ПВК "Вагнер" Євгенієм Пригожиним компанії продовжують отримувати багатомільйонні контракти на надання послуг харчування у школах і лікарнях.
Попри нещодавню спробу заколоту, державні органи не мають наміру розривати контракти з його компаніями.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
З'ясувалося, що після 24 червня пов'язані з Пригожиним компанії отримали 9 контрактів на понад мільярд рублів (8 мільйонів доларів США).
Найбільший контракт на понад 705 мільйонів рублів (5,5 млн доларів) від відділу освіти Митищинської райадміністрації м. Москва отримала компанія з обмеженою відповідальністю Продсервіс.
За умовами контракту, компанія відповідатиме за постачання продуктів для сніданків і обідів у муніципальних школах у 2023-2025 рр.
Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом
Більше того, лікарні й поліклініки в юрисдикції Московського міського управління освіти також підписали контракти з пригожинськими компаніями на постачання продуктів на загальну суму понад 82,4 млн рублів (660 000 доларів).
Одна з його фірм підписала контракт на суму понад 260 млн рублів із дитячим табором Артек, а також контракти з двома підмосковними лікарнями на суму понад 16,6 млн рублів (2 млн доларів).
Бізнес-імперія
Євгеній Пригожин має величезну бізнес-імперію. Під час "заколоту" силовики провели обшук в одному з його офісів і знайшли печатки 600 різних юридичних осіб. Це означає, що Пригожин міг бути причетний до діяльності більше ста компаній.
Офіційно, список фірм Пригожина помітно коротший. За результатами перевірок компаній-контрагентів, Пригожин як приватна особа-підприємець у різний час перебував на керівних посадах у щонайменше 10 компаніях і фінансував 27 інших компаній.
Наразі працюють лише шість із цих компаній. Основні сфери діяльності Пригожина:
· Агентство інтернет-досліджень ("Тролли из Ольгино") – ця російська компанія займається пропагандою в Інтернеті і проводить операції впливу в бізнесових і політичних інтересах Росії;
· Приватна військова компанія "Вагнер", що має політичні, військові й економічні складові;
· Послуги громадського харчування (компанія "Московский школьник"), харчування в школах і дитячих садках;
· Постачання продуктів харчування російській армії через Міноборони РФ.
Недобунт
Ініційований Пригожиним заколот ПВК "Вагнер", який розпочався 23 червня "маршем за справедливість", мав на меті усунення міністра оборони Сєрґєя Шойґу і начальника Генштабу Валерія Герасимова з їхніх посад.
За півтори доби найманці "Вагнера" взяли під контроль Ростов, пройшли кількома областями РФ, збили шість бойових гелікоптерів і один літак. Однак, підійшовши до Москви на відстань прямого удару, Пригожин раптом змінив маршрут, уклавши угоду з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
За цією угодою, найманці ПВК "Вагнера" повернулись у свої польові табори, а всі обвинувачення проти Пригожина були зняті, що сприяло його переїзду до Білорусі.