Бахмут 2.0: ЗСУ продовжують просування; часткові успіхи на заході Запорізької області; Росія посилює “війну з неба”, збільшуючи кількість авіаударів і артилерійських обстрілів населених пунктів.
Аналіз
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
В середині червня, ще до саміту НАТО, Rand Corporation передбачила наступне:
Країни-члени НАТО, ймовірно, продовжать надавати Україні потужну військову допомогу. Вона може збільшитись до обсягів, необхідних для досягнення результатів на полі бою, або для послаблення російських сил чи політичної волі Кремля продовжувати війну.
Країни-члени, ймовірно, й надалі зміцнюватимуть і навчатимуть українську армію, в тому числі для операцій із застосуванням різних родів військ (включно з винищувачами F-16) і для широкомасштабних операцій. Проблемою для Західних країн, що підтримують Україну, буде збереження єдності в цій підтримці, якщо контрнаступ буде менш успішним, ніж очікується.
План Зеленського замінити контингент США в Європі українським привернув увагу Трампа
Загальна ситуація
Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська продовжували проводити наступальні операції на Бахмутському, Мелітопольському і Бердянському напрямках.
Кількість ударів російської авіації зросла до 60, українські позиції були обстріляні з РСЗВ 64 рази; українська авіація завдала 6 ударів.
Російські війська обстріляли близько 95 населених пунктів (більше, ніж у попередні дні) у Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях.
Президент США Джо Байден підтвердив, що ще не прийняв остаточного рішення про передачу Україні далекобійних ракет ATACMS. “Ми працюємо над цим”, – сказав він журналістам.
Під час саміту НАТО Канада оголосила про виділення 410 мільйонів доларів США на допомогу Україні і зміцнення трансатлантичної безпеки. До нового пакету входить постачання дронів і навчання українських військових.
Австралія передасть Україні ще 30 броньованих машин Bushmaster.
Норвегія включила до нового пакету військової допомоги Україні додаткові системи ППО NASAMS, у тому числі два пункти управління, дві пускові установки і запчастини.
Японія передасть Україні системи виявлення дронів та інше нелетальне обладнання на суму 30 мільйонів доларів США.
Оперативна ситуація в Бахмуті
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр сказала: "На Бахмутському напрямку на південному фланзі довкола Бахмута ми сьогодні наступали. Є просування. Зараз наші оборонці закріплюються на зайнятих рубежах".
Генштаб також повідомив про частковий успіх на ділянках фронту Біла Гора – Андріївка і Біла Гора – Курдюмівка (до 13 км на південний захід від Бахмута).
Оперативна ситуація на Луганщині, в Авдіївці, Мар'їнці, на Херсонщині та в інших районах
Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що російські і українські війська провели обмежені наземні атаки на лінії Куп'янськ-Сватове. Продовжувалися сутички в районі Кремінної, де російські війська незначно просунулися. Російські і українські війська провели обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка-Донецьк.
Проросійський військовий блогер заявив, що російським силам "вдалося просунутися до Торського – ключового населеного пункту, через який здійснюється постачання всього українського угруповання на лівому березі річки Жеребець".
Оперативна ситуація на адмінмежі Запорізької і Донецької областей і на заході Запорізької області
Ганна Маляр повідомила, що за останні тижні на півдні ЗСУ суттєво підірвали наступальні та оборонні спроможності ворога: "Через знищення великої кількості складів з боєприпасами кількість ворожих обстрілів зараз знизилась".
Українські сили досягли часткового успіху і просунулись на Бердянському напрямку. Про це повідомив командувач українськими військами, які задіяні на даному напрямку.
Проросійські блогери також повідомили про просування ЗСУ в напрямку Приютного, що на південний захід від Великої Новосілки (Донецька область) і в напрямку Роботиного (захід Запорізької області), де, за повідомленням Генштабу ЗСУ, "загарбники зосереджують основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ".
Українські мотопіхотні підрозділи продовжували обмежені штурмові дії на заході Запорізької області.
Голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко повідомив, що в результаті атаки БПЛА на Запоріжжя було поранено щонайменше 18 цивільних, у тому числі 6 дітей.
Представники української влади Маріуполя в екзилі повідомили, що ввечері 12 липня в тимчасово окупованому місті прогриміли вибухи. Російська влада пояснила "роботою ППО".