Українська єпархія Вірменської апостольської церквизасудила "благословення" у Москві вірменського батальйону "АРБАТ" на війну в Україні.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Про це заявив глава Української єпархії Вірменської апостольської церкви, єпископ Маркос Оганесян.
"З глибоким болем та розчаруванням дізнаємося про благословення військових, яке відбулося у вірменській церкві столиці Росії. Для нас - це неприпустимо та осудливо", - написав єпископ у Facebook.
Оганесян наголосив, що у перші дні війни Вірменська церква запросила та підняла до вівтаря українських добровольців, військових лікарів і волонтерів на обряд "Омивання ніг". За словами єпископа, "вони взяли на себе святу місію – бути захисниками миру".
"До цього дня вони віддані та вірні своїй місії, а ми – разом, у нашій перемозі!" – зауважив Оганесян.
Без заявих деталей, - Зеленський про удар по арсеналу під Брянськом
ZN.ua і російські Telegram-канали писали, що 2 липня у Вірменській Апостольській церкві в Москві "благословили" на війну проти України вірменський батальйон "АРБАТ". Вони вирушають на Донбас.
На світлинах можна побачити кримінального авторитета Армена Саркісяна (Армена Горлівського). Він - фігурант справи про вбивство українського журналіста, учасника Євромайдану В'ячеслава Веремія. Озброєні "тітушки" вбили журналіста в Києві в ніч із 18 на 19 лютого 2014 року.
Слідство у справі Веремія називало Саркісяна одним із організаторів банд "тітушок" і "ескадронів смерті", які полювали на учасників Революції Гідності. Свідчення проти нього дав засуджений за напад на журналіста Юрій Крисін. Крисін стверджував, що отримав від Саркісяна 20 тисяч доларів за організацію терору проти активістів, однак пізніше відмовився від свідчень.
Айк Гаспарян та Армен Саркісян "Горлівський" (посередині). Фото: Facebook Азера Гасанова
Саркісян з 24 лютого 2022 року займається мародерством і "віджимом" підприємств на тимчасово окупованій росіянами території.
Основним завданням кримінального авторитета було створення нової ПВК, яку мав спонсорувати прокремлівський російсько-вірменський бізнесмен Самвел Карапетян, який також був на "благословенні".