Міністерство оборони України відтепер буде перевіряти керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на доброчесність та ефективність виконання службових обов'язків. Про це 29 червня повідомив заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

Згідно його заяви, буде створено спеціальну групу представників Збройних сил України, яка аналізуватиме ефективність виконання завдань, поставлених перед ТЦК. А також прийматиме відповідну інформацію від громадськості із подальшим її аналізом. До групи також увійдуть представники Національного агентства з запобігання корупції, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України та Національної поліції.

Advertisement

Окрім цього, перевірять відповідність майнових декларацій працівників ТЦК їхньому «реальному способу життя».

«Отримав завдання від президента щодо створення робочої групи. Це важливе питання сьогоднішнього дня, оскільки в інфопросторі дуже багато негативу щодо діяльності територіальних центрів комплектування. Тому робочу групу створено», — заявив Павлюк.

Advertisement

Однак, на його думку, скоріше за все, «широкомасштабну перевірку» провести не вдасться. Буде проведено аналіз отриманих даних, після чого будуть розроблені пропозиції для керівництва держави щодо подальших заходів з покращення роботи військкоматів. До цього також залучені Сухопутні війська ЗСУ, які сприяють проведенню необхідних заходів під час розслідування ймовірного незаконного збагачення начальника Одеського військкомату Борисова.

Таке рішення прийняли після того, як було виявлено, що родина одеського військкома Євгена Борисова під час повномасштабної війни придбала декілька дорогих автівок, а також віллу на узбережжі Іспанії за декілька мільйонів євро. За поданою у матеріалі від Kyiv Post інформацією, нерухомість у Марбельї Борисов зареєстрував не на себе, а на свою матір-пенсіонерку.

Advertisement

23 червня голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія ініціював перевірку всіх обласних територіальних центрів комплектування після скандалу з керівником Одеського військкомату.

Після цього, 28 червня, оперативне командування Південь повідомило, що Борисова було звільнено з посади.

Окрім цього, 29 червня на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора зʼявилась інформація про те, що в ході слідства щодо можливого незаконного збагачення, ухилення від військової служби та перевищення службових повноважень колишнім керівником Одеського обласного військкомату було направлено запити до компетентних органів Іспанії, Молдови, Румунії та Туреччини.

Advertisement

«На даний час у кримінальному провадженні допитано понад 30 свідків, проведено 11 обшуків, 17 оглядів та тимчасових доступів, направлено понад 100 запитів до органів державної влади, підприємств, установ та організацій, проведено три податкових перевірки господарської діяльності членів родини посадовця», — йдеться в офіційному повідомленні.