Президент Путін провів прес-конференцію в Кремлі у вівторок, під час якої він намагався створити імідж людини, яка повністю керує «спеціальною воєнною операцією», яку все ще планують розгортати.

Окрім звичного покладання відповідальності за повномасштабне вторгнення, розпочате ним минулого року, на НАТО та Україну, Путін наполягав на тому, що цілі Кремля не змінилися.

«Вони змінюються відповідно до поточної ситуації, але в цілому ми, звичайно, нічого не змінюємо.

Advertisement

Наші цілі є фундаментальними для нас».

Що це за цілі?

Путін відповів на це прямо, риторично запитавши: «То який сенс наших дій?

«Ми хотіли і хочемо мати наскільки це можливо кращі відносини з усіма нашими сусідами після розпаду Радянського Союзу. Це те, що ми робимо».

Пояснивши, що Росія, по суті, була змушена розпочати повномасштабне вторгнення через лихі наміри НАТО та Заходу, він додав: «Ми визнали, що те, що сталося, сталося, і тепер ми повинні з цим жити».

Використання РФ міжконтинентальної зброї є ознакою ескалації
Більше по темі

Використання РФ міжконтинентальної зброї є ознакою ескалації

Речник ЄС Пітер Стано заявив, що удари такою зброєю свідчать, що Путін не планує вести переговори про мир.

Що ще він сказав суттєвого?

Кілька речей, але на першому місці стоїть його твердження про те, що Україна зазнає величезних втрат в ході свого довгоочікуваного контрнаступу. Путін заявив, що втрати України в десять разів перевищують втрати росіян.

Advertisement

«Їхні втрати наближаються до рівня, який можна назвати катастрофічним», –  сказав він. «Ми маємо в 10 разів менше втрат, ніж у Збройних сил України».

Він заявив, що за останні дні Україна втратила 160 танків і понад 360 одиниць іншої бронетехніки.

Натомість, за його словами, Росія втратила лише 54 танки.

Які докази на підтвердження своїх слів він надав?

Жодного, і поки немає жодних доказів з будь-яких інших джерел, які б підтверджували правдивість його тверджень.

Міністерство оборони Росії у вівторок оголосило, що захопило кілька німецьких танків Leopard і американських БМП Bradley, опублікувавши відеоматеріал, на якому, за словами речників Міноборони, російські військові оглядають захоплене ними озброєння, поставлене Києву Заходом.

Advertisement

«Танки Леопард і БМП Бредлі. Це наші трофеї. Техніка Збройних сил України в Запорізькій області», – йдеться в повідомленні.

Але кілька транспортних засобів, які можна бачити на на відео, і близько не становлять тієї кількості, про яку говорив Путін.

Тим часом репортери Reuters у нещодавно звільненому українському селі Нескучне бачили «щонайменше трьох вбитих російських солдатів, які лежали на вулиці, включно з одним, чиє тіло, обліплене мухами, лежало біля покинутої російської бойової машини».

Advertisement

Хоча ця картина сама по собі ще не вказує на значну кількість втрат у росіян, це все ж ставить під сумнів співвідношення втрат сторін, заявлене Путіним.

Що було найдурнішим з того, що він сказав?

З усіх коментарів Путіна ті, що стосувались Києва, викликали, мабуть, найбільше здивування у слухачів.

«Вертатись туди чи ні? Чому я задаю таке риторичне запитання?», – вголос розмірковував Путін.

«Тільки я сам можу на це відповісти», – сказав він.

Ці нечіткі та досить загадкові зауваження дивують, враховуючи принизливу поразку Росії, якої вона зазнала, коли намагалась захопити Київ у перші дні повномасштабного вторгнення.

Кремль був настільки самовпевненим, що деякі підрозділи з першої хвилі російських військ вторгнення везли з собою парадну уніформу, переконані, що візьмуть українську столицю без бою та за кілька днів пройдуть переможним парадом Хрещатиком.

Advertisement

Недоречна бравада Кремля також проявилася через кілька днів після початку вторгнення, коли російські державні ЗМІ випадково опублікували заздалегідь написані статті, в яких проголошувалося про перемогу Росії та захоплення Києва.

Натомість українська армія, здебільшого озброєна на початку вторгнення лише штурмовими гвинтівками та протитанковими ракетами, зуміла відбити масований наступ тих, хто вважав себе другою за потужністю армією у світі.

Відтоді Росія постійно бомбардує Київ тисячами безпілотників і ракет, спочатку взимку намагаючись знищити критично важливу інфраструктуру та насмерть заморозити мешканців столиці, а останнім часом намагаючись знищити ефективну тепер протиповітряну оборону України.

Advertisement

Обидві мети Москві не вдалося досягти.

Чи сказав він щось, що звучало хоча б трохи реалістично?

Сказав, коли коментував стан збройних сил Росії.

«В ході воєнної спецоперації стало зрозуміло, що багато чого не вистачає», – сказав Путін.

«Високоточні боєприпаси, засоби зв’язку, безпілотники тощо… У нас вони є, але, на жаль, їх не вистачає».

Як вже неодноразово зазначалося, Путін не очікував, що його «спецоперація» триватиме довше, ніж пару тижнів, тому його коментарі не дивують, з огляду на те, що війна триває вже 16-й місяць.

Росія вживає заходів для усунення дефіциту зброї, зокрема закупляє безпілотні літальні апарати-камікадзе іранського виробництва Shahed.

Також Путін планує виробляти до 150 таких безпілотників на місяць після відкриття виробництва на території Росії, повідомив Kyiv Post у вівторок представник української військової розвідки.

Андрій Юсов сказав, що наразі Росія покладається на зброю, яка доставляється з Ірану Каспійським морем, але нещодавно оприлюднені нею плани свідчать про те, що Москва також отримує необхідні матеріали для будівництва власного заводу з виробництва іранських дронів.

«Є інформація, що росіяни хочуть налагодити у своїй країні масову збірку іранських безпілотників», – сказав він Kyiv Post.

«Вони [росіяни] прагнуть досягти продуктивності від 100 до 150 одиниць на місяць».

Юсов наголосив, що ця цифра є «орієнтиром, якого вони хочуть досягти», додавши: «Але це не означає, що вони мають такі можливості або швидко їх досягнуть».

Минулого тижня Білий дім заявив, що Росія отримує від Ірану матеріали для організації виробництва безпілотників на власній території, яке «може бути повністю запущене на початку наступного року».