Колишній прем’єр-міністр Італії та президент ЄЦБ Маріо Драґі вперше публічно виступив після відставки з поста прем’єр-міністра в жовтні 2022 року.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
7 червня Драгі виступив з промовою у Массачусетському технологічному інституті в м. Кембридж, штат Массачусетс, де здобув освіту та отримав премію Міріам Позен (Miriam Pozen Prize) на знак визнання його лідерства в міжнародній фінансовій політиці.
Серед іншого, він торкнувся теми війни Росії проти України.
"Жорстоке вторгнення Росії в Україну – це безумство, яке не можна було передбачити. Це був заздалегідь продуманий крок Путіна і удар по Європейському Союзу", – зазначив він.
Драґі, який завжди був прихильником України в боротьбі з Росією, попередив про серйозні наслідки, якщо ЄС вирішить піти на компроміс із Москвою, що вже пропонували деякі європейські лідери, зокрема прем'єр Угорщини Віктор Орбан та менш категоричний президент Франції Емманюель Макрон.
Російська опозиція в Берліні провела марш проти Путіна
"Найголовніші цінності Європейського Союзу – це мир, свобода та повага до демократичного суверенітету, – сказав Драгі. – Це цінності, які сформувалися після кровопролитної Другої світової війни. І тому для США, Європи та їхніх союзників немає альтернативи перемозі України".
Попри залежність Італії від російського газу, економічні зв’язки та її історичну симпатію до Москви, Драґі від самого початку "плив проти течії" та відіграв важливу роль у просуванні пакету військової допомоги Києву, попри незгоду власного уряду.
У червні 2022 року він разом із президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем відвідав Київ та спонукав своїх партнерів із ЄС збільшити підтримку України.
Від початку повномасштабної війни він був єдиним лідером з усіх країн-засновників ЄС, який наполягав на прискоренні процесу вступу України до Європейського Союзу.
До того ж Драґі завжди критикував будь-які наміри піти на компроміс із Росією.
"Прийняття російської перемоги або незрозуміла нічия неминуче послабить інші прикордонні держави й дасть сигнал автократам, що Європейський Союз готовий піти на компроміс стосовно того, що він відстоює", — сказав він.
"Це також буде сигналом для наших східних партнерів, що наша відданість їхній свободі та незалежності – підвалинам нашої зовнішньої політики – зрештою не така вже й непохитна. Якщо коротко, це завдало б удару по головних цінностях Європейського Союзу", – додав він.