Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) погодив поправку до закону про військові матеріали, що розблокувати реекспорт зброї у треті країни. Йдеться і про Україну.

 

Про це інформує прес-служба парламенту Швейцарії.

 

"Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу від Комісії з безпекової політики. Законодавчий проект, що ґрунтується на іншій ініціативі, вже перебуває на стадії розробки", - вказано у повідомленні.

Advertisement

 

Поправку до закону підтримали 22 голосами, проти виступили 17 депутатів, ще четверо утрималися.

 

Сенат Швейцарії пропонує, щоб договір про заборону реекспорту зброї був обмежений 5 роками. Також умовою є те, що країна, яка хоче передати зброю швейцарського виробництва, не повинна бути стороною конфлікту, порушувати права людини та не здійснювати своє право на самооборону.

Німеччина надіслала Україні новий пакет допомоги: танки, ППО та дрони
Більше по темі

Німеччина надіслала Україні новий пакет допомоги: танки, ППО та дрони

Новий пакет містить танки Leopard 1, системи ППО IRIS-T, а також ЗРК Patriot.

 

Але слід наголосити, що рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно, тепер нижня палата парламенту Швейцарії повинна проголосувати за цю ініціативу.

Advertisement

 

Швейцарія з 1815 року дотримується політики нейтралітету. Берн не постачає свою зброю для ведення війни, не надає іншої військової допомоги, а також не дозволяє реекспорт своєї зброї в треті країни. Це стосується і війни в Україні.

 

З лютого 2022 року країна надала Україні лише фінансову та гуманітарну допомогу. У травні цього року Швейцарія зробила крок до постачання Україні озброєння, проте поправки до закону про військове спорядження заблокували у нижній палаті парламенту.