За перші чотири місяці цього року зареєстровано більше кримінальних проваджень за статтею 190 ККУ про шахрайство, аніж за весь 2021 рік.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Про це свідчать дані Опендатабот, посилаючись на дані Генеральної прокуратури України.
"Кількість справ про шахрайство, які доходять до суду, зменшилась. Цьогоріч лише кожна дев'ята справа досягає судового розгляду. У найпоширеніших шахрайських схемах використовуються злам акаунтів у соцмережах, фейкові повідомлення про соціальні виплати та створення шахрайських сайтів про нібито соціальні виплати для обману громадян", - йдеться у повідомленні.
За січень-квітень зареєстровано вдвічі більше кримінальних проваджень за статтею про шахрайство, ніж за відповідний період 2021 року, та у понад 4 рази більше за відповідний період торік: 12 235 справ та 6 385 справ відповідно.
"В середньому, на місяць у 2023 відкривається 6683 проваджень. Для порівняння, у відповідний період 2021 фіксувалось 3059 справ про шахрайство на місяць", - звертають увагу аналітики.
Цьогоріч до суду доходить лише кожна дев’ята справа про шахрайство. Так, за січень-квітень 2023 року на судовий розгляд потрапили лише 11% від загальної кількості зареєстрованих проваджень. Для порівняння, у відповідний період 2022 суд розглядав 14% справ за статтею 190 ККУ, а у той самий період в 2021 - 19%.
В інформаційній кампанії НБУ "Шахрай Гудбай", яка покликана навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів, звертають увагу на три популярні злодійські схеми.
Окрім вже звичного зламу акаунтів у соцмережах та фейкових смс-повідомлень нібито від банку, від початку великого вторгнення з'явилась нова афера. Під приводом отримання соцвиплат від держави або міжнародних організацій у людей випитують мобільний номер телефону, пін-код, пароль до інтернет-банкінгу, смс-код від банку. "Зловмисники навіть створюють шахрайські сайти, схожі на справжні сайти державних органів, міжнародних організацій, банків та благодійних фондів для того, аби афера виглядала більш переконливо", - зауважують в Опендатабот.