Потужну пропагандистську машину Росії знову запустили в роботу, намагаючись дискредитувати Україну в очах світу, цього разу роликом, який нібито показує, як українські військові знущаються над бідолашною матір’ю та її дитиною.

Що на відео?

На відео (на перший погляд, жахливому) жінку з дитиною, яка їде у своєму авто сільською дорогою, «підрізає» і зупиняє автомобіль з українським прапором.

Звідти виходять двоє військових і починають ображати російськомовну жінку, називаючи її «відмороженою» і «свинею», а вона просить, щоб з нею розмовляли з повагою.

Advertisement

Не зважаючи на її прохання, чоловіки кричать: «Давай свої документи, сволота. По-перше, розмовляй зі мною, свиня, державною мовою [українською].

«Не говори зі мною свинячою мовою [російською]. Мені все одно на твою дитину. Ти, сволото, тупа?»

Повторення помилки - це вже не помилка, а вибір
Більше по темі

Повторення помилки - це вже не помилка, а вибір

Уїнстон Черчилль назвав Другу світову війну «непотрібною війною». На жаль, так можна назвати й війну в Україні – ми бачили, що вона наближається, але нічого не зробили, щоб зупинити її.

Звинувачення проти українців посилилися, коли до процесу долучилося Міністерство закордонних справ Росії, опублікувавши відео з підписом: «Одного разу нацист – завжди нацист 👇 Ось під яким терором живуть українці: свідки того, як українські військові ображають і стріляють в матір з дитиною на задньому сидінні, називаючи її «свинею» і «мразотою» просто за те, що вона... говорила російською. Ніяких нацистів, кажуть...»

Advertisement

Згодом міністерство, схоже, зрозуміло, що це було великою помилкою, і видалило твіт, але Інтернет нічого не забуває, і кешована версія досі доступна в мережі.

Чому ми розуміємо, що це підробка?

Завдяки чудовій роботі дослідників відкритих джерел інформації (OSINT), які, не приймаючи нічого на віру, докладно проаналізували усе, зафіксоване у сюжеті, і...

...вдалось завдяки геолокації визначити це місце на дорозі за 30 кілометрів від лінії фронту – на підконтрольній Росії території.

Advertisement

Згодом геолокацію сайту підтвердили інші дослідники.  

Щоб бути вже повністю впевненими, чи є ще якісь докази того, що відео підроблене?

По-перше, відомо, що після введення воєнного стану в Україні відеореєстратори заборонені.

По-друге, однострої, в які одягнені «солдати», якісь неправильні.

По-третє, зараз навіть російські джерела погодились з тим, що це фейк.

Росія раніше використовувала фейки?

Так, і надто багато разів, щоб можна було порахувати. Можливо, найганебнішим епізодом в історіх російських фейків було те, що вони використовували підробки, щоб спробувати довести свою непричетність до збиття малазійського літака MH17.