У продажі Росії супутникових знімків, які та використовує для завдання ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні, підозрюються аж 10 компаній. По це Kyiv Post повідомили поінформовані джерела.

Такі продажі є порушенням санкцій, накладених на Росію Європейським Союзом і США.

До списку підозрюваних у такій торгівлі з Росією входять компанії США, Південної Кореї, ЄС, Ізраїлю і Китаю.

На нещодавньому засіданні Комітету закордонних справ Палати представників Конгресу США помічник держсекретаря у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Деніел Крайтенбрінк повідомив, що китайська компанія продавала супутникові знімки ПВК "Вагнера".

Advertisement

Один український високопосадовець сказав Kyiv Post, що він особисто вивчив відповідні розвіддані і підтвердив інформацію про таке партнерство Росії з зарубіжними компаніями: "Так, звичайно, це відбувається". На його думку, це відбувається тому, що в цих країнах недостатній, а то й зовсім відсутній контроль за купівлею і продажом супутникових знімків у комерційних цілях.

Повторення помилки - це вже не помилка, а вибір
Більше по темі

Повторення помилки - це вже не помилка, а вибір

Уїнстон Черчилль назвав Другу світову війну «непотрібною війною». На жаль, так можна назвати й війну в Україні – ми бачили, що вона наближається, але нічого не зробили, щоб зупинити її.

Проукраїнський активіст розказав Kyiv Post, що передав інформацію про ці незаконні дії європейським парламентарям, сподіваючись, що ті дадуть їй хід. Він вважає, що треба провести розслідування щодо всіх компаній, які можуть бути причетні до таких протиправних дій, і в разі підтвердження піддати їх кримінальному переслідуванню. Активіст додав, що необхідно повністю переглянути чинне законодавство і запровадити жорсткіші правила для супутникової індустрії.

Advertisement

Депутат парламенту країни-члена ЄС, яка раніше входила до Варшавського договору, підтвердив, що отримав інформацію про таке використання супутників зарубіжних країн, і що він та його колеги налаштовані на проведення розслідування і вжиття заходів для припинення такої діяльності шляхом впровадження певних регуляторних норм.

Advertisement

За словами іншого українського урядовця, цілком імовірно, що супутникові знімки Росія купує через страхові компанії, деякі з яких знаходяться в Україні. Щоб уникнути підозр, ці компанії діють під виглядом справжніх організацій – таких, наприклад, як "Українська група геологічних досліджень". Така компанія може "у встановленому порядку замовити фотографії електростанції чи іншого об'єкта". Якщо одразу після ракетного удару по електростанції "дослідницька" компанія перестає замовляти знімки цієї локації, то стає очевидним, що вони замовлялися для здійснення удару.

Лунає все більше закликів до надання Україні більше засобів протиповітряної оборони, і президент Байден пообіцяв це під час свого нещодавнього візиту до Києва. В той же час, за словами українського урядовця, Київ звертався до ФБР по допомогу, але воно досі не зробило жодних конкретних кроків, щоб провести розслідування і покарати причетних до цього брудного бізнесу.

Advertisement

ФБР відмовило Kyiv Post у коментарі.